Anasayfa

Çekud

Haberleri

Faaliyetlerimizi tüm Türkiye’de ve Dünyanın 8 kıtasında sürdürürken doğamızı korumak için gösterdiğimiz samimi gayreti ve köklerimizden aldığımız özveriyi de yanımızda götürüyoruz.

Gönüllü Ol! Gönüllü olmak için tıklayınız.

YAKLAŞIMIMIZ

Bireysel ve toplumsal refah ve mutluluğun artmasına, doğa-insan arasında bozulan uyum ve dengenin yeniden kurulmasına, ortak insanlık kültürünün (evrensel değerlerin) yaygınlaşmasına, kamuoyu bilincinin yükseltilmesine çalışıyoruz.

YÖNTEMİMİZ

Çevre sorunlarına, bilimsel verilerin ve teknolojik gelişmelerin ışığında, öz kültürümüzün derinliklerinde bulunan manevi dinamikleri de kullanarak çözüm önerileri üretmek

ÇÖZÜMÜMÜZ

Dogal, kültürel ve sosyal çevrenin korunmasi, güzelleştirilmesi ve geleceğe güvenle aktarılması amacıyla, sivil toplum ve Kamu kuruluslarıyla dayanışma halinde; kritik ve analitik düsünce yapısında, kültürel değerlerimize bağlı, yüksek ahlak ve çevre bilincine sahip insanlardan meydana gelen bir toplum oluşmasına katkıda bulunmak.

DOĞAMIZI

BİRLİKTE KORUYALIM

Doğamız ile olan ilişkimiz bozuldu. Sebebiyse bizleriz! Bozduğumuz dengeyi yeniden kurmak için çalışıyoruz. Katılın bize, yanlışları birlikte düzeltelim.


Doğanın sadece etrafımızdakilerden ibaret olmadığının bilincinde olarak bize bırakılan her türlü doğal mirasın farkındalığıyla hayatımızı doğal yolculuğumuzun sorumluluğunu üstlenerek yaşamayı seçiyoruz.

PROJELERİMİZ

ÇEKUD 10 yılda milyonlarca fidanı toprağa ulaştıran yüzbinlerce gönüllünün emeği ile yurdumuzun her köşesinde ve dünyanın her ülkesinde yaptığı projelerle doğaya katkı sağlamaya devam etmektedir.

Kökü Bizde
View more

Kökü Bizde

KÖKÜ BİZDE Ormanlarımız yandı… Ama vatanımızın mavisine, yeşiline olan aşkımız dipdiri duruyor. Yanan her ağacın yerine yüzlercesini, binlercesini dikecek gücümüz var. Çünkü biz bu topraklara

Sofrada Sıfır Atık
View more

Sofrada Sıfır Atık

ÇEKUD Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği, 2011 yılında başlattığı “Sofrada Sıfır Artık Projesi” ile gereksiz kaynak tüketiminin israfa, israfın da midelerin, şehirlerin ve çevrenin taşıyamayacağı bir

GELECEĞİN MİRASINI
OLUŞTURMAYA VAR MISIN?

Halkımızı, şirketleri, STK’ları, kamu kurum ve kuruluşlarını geleceğin paha biçilmeyecek mirasını oluşturmaya davet ediyoruz.

Çalışma Alanlarımız

Etkisini gönüllülerinden alan ÇEKUD misyonunun gerekli gördüğü her alanda çalışmaya ve iş birliğine açıktır.

Doğal Kaynakların Korunması

Ağaçlandırma

Yenilenebilir Enerji

Yeşil Enerji

Çevre Dostu Teknoloji

Kültür Varlıklarımız

23

+

Yıllık deneyim

2

Milyon+

Fidan

81

Şehir

120

bin+

Gönüllü