ÇEKUD Manisa’da

ÇEKUD’ün Manisa’da;  Sancak Çevre Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Hafsa Sultan Kadın Derneği  ile birlikte organize ettiği fidan dikimi etkinliğine dernek üyeleri, Çağatay Uluçay ilköğretim Okulu 4.sınıf öğrencileri ve çok sayıda çevre gönüllüsü katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklediği ” Şehzadeler diyarının  liderleri ” projesi kapsamında  50 gencimiz ve  ailelerinin katılımıyla CBÜ yerleşkesi yanında  Manisa Orman İşletme Müdürlüğünün belirlediği alanda gerçekleşen programın açılış konuşmasını yapan, ÇEKUD  Manisa İl Temsilcisi  İbrahim GÜMÜŞ  “Bir insanın yaşamsal faaliyetleri için bir yılda ortalama 7 yetişmiş ağacın kesildiği bu dünyada, her yıl doğaya 7 Ağaç borcumuz vardır. Yetişmiş bir ağacın günde 17 kişinin oksijen ihtiyacını karşıladığı yapılan araştırmalarda tespit edilmiştir. Bu nedenle sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşamak için ağaç dikmemiz gerekiyor. Doğaya olan borcumuzu ödemek için bu gün buradayız.”dedi.

Gümüş,destek veren Orman İşletme Müdürü Yasin YAPRAK , Ağaçlandırma Şefi Akın GÜLEÇ ve çalışanlarına teşekkür ederek sözlerini tamamladı.