ÇEKUD Bahar Dikimleri Aksaray’da

Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübü Derneği (AKÇED), Taptuk Emre Ortaokulu bahçesini ağaçlandırdı.Sosyal, kültürel, gençlik, spor ve çevre alanlarında çok sayıda faaliyeti başarı ile gerçekleştiren Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübü Derneği (AKÇED), İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği(ÇEKUD) ile birlikte, Fatih Mahallesinde eğitim öğretim yılı başında faaliyete geçen Taptuk Emre Ortaokulunun bahçesini ağaçlandırdı.

06 Mart 2015 Cuma günü çok sayıda  seçkin davetlinin yer aldığı ağaçlandırma faaliyeti törenine, Aksaray Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Aksaray Belediye Başkanı Yardımcısı Güven Kemerkaya, İl Milli Eğitim Müdürü H.Ömer Kartal, Eğitim Bir-Sen Başkanı Murat Günaydın, ÇEKUD Yönetim Kurulu Üyesi Kerim İslam, ÇEKUD bölge temsilcisi Dr. Mahmut Alan ve ÇEKUD il Temsilcisi Hasan Ural ile çok sayıda daire amiri, okul müdürü, okul velisi ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan AKÇED Başkanı Gürsel Arslan; “Daha önce Kılıçaslan Tepesinde ve Laleli mevkiinde geniş bir alanı ağaçlandırdık. 2013 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz protokolle ÇEKUD’ün fikir babası olduğu “Tohumdan Fidana” projesini Aksaray Merkezdeki tüm okullarda uyguladık. Doğantarla Ortaokulu, Havva Kulak Ortaokulu, Sosyal Bilimler Lisesi okullarının bahçelerinde ağaçlandırma faaliyetlerini gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde çevre ve ağaçlandırma ile ilgili çeşitli projeler planlamaktayız. Bahçesini ağaçlandırmak için toplanmış olduğumuz Taptuk Emre Ortaokulu 2014 – 2015 eğitim öğretim yılı  başında eğitim – öğretime başlamış, geniş bahçesinde herhangi bir ağaç bulunmamakta iken okul müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuz görüşmeler ve protokol kapsamında 80 adet büyük boy selvi ve 80 adet büyük boy Sedir fidanını inşallah toprakla buluşturacağız. Bu günkü bu faaliyetten sonra fidanlarımızın bakımı ve sulanması okul müdürlüğümüze ait olacak, programımıza iştirak eden tüm davetlilere teşekkür ederiz” dedi. Protokol konuşmalarından sonra ÇEKUD il Temsilcisi Hasan Ural’ın örnek fidan dikimini davetlilere ve öğrencilere anlatmasının ardından 160 adet büyük boy fidan toprakla buluşturuldu.

One comment

Comments are closed.