ÇEKUD Kırıkkale’de

Kırıkkale’de ağaçlandırma çalışmaları kapsamında bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) Kırıkkale İl Danışmanlığı ile Çullu Köyü Birlik ve Beraberlik Derneği, Çullu köyü eski mezarlık çevresine fidan dikimi yaptı.

KATKI SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ

Fidan dikimi sonrasında  açıklamalarda bulunan ÇEKUD Kırıkkale İl Danışmanı Atilla Dulkadir, kentte ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi.

Doğa ile insan arasında bozulan dengenin yeniden tesisi amacıyla, toplumda çevre ve ahlak bilincini arttırarak, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre oluşmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

TEMİZLİK VE BAKIM YAPILDI

Dulkadir, “Orman İşletme Müdürlüğünden temin edilen fidanlar alınarak Çullu Köyü Birlik Beraberlik Dernek Başkanı Kürşat ÖZDOĞAN ve vatandaşların da desteği ile mezarlık çevresinde fidan dikimi yaptık. Köy okulu çevresindeki geçen yıl dikimi yapılan fidanların da temizlik ve bakımları yapılarak kuruyan fidanların yerine yeni fidan dikimi yapıldı. Fidan dikiminde bizlere destek veren tüm kamu kurum ve kuruluşları ile gönüllülere teşekkür ederim” dedi.Dulkadir, daha yeşil bir çevrenin oluşturulması için önümüzdeki aylarda da Çullu Köyü Karabayır mevkisinde de  ağaçlandırma çalışmaları yapacaklarını sözlerine ekledi.