AĞÇED ve ÇEKUD İşbirliği ile Ağrı KYK Yurtlarında “İnsaf Et, Tasarruf Et” Seminerleri Verildi

Ağrı Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (AĞÇED) ve Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) Ağrı KYK yurtlarında “İnsaf Et, Tasarruf Et” Seminerleri verildi.

Ağçed ve Ağrı ÇEKUD İl Temsilciliği olarak 26-27 Mart’ta “İnsaf Et Tasarruf Et” Projesi kapsamında 3’ü kız 2’si erkek Kredi Yurtlar Kurumuna ait 5 yurtta seminerler düzenlenmiştir. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından verilen seminerlerde dünyadaki kaynakların sınırlı olduğu, bilinçli tüketim ve doğru kullanım ile sınırlı kaynakların daha verimli olarak kullanabileceği; sadece damlayan musluklardan, çöpe giden ekmek ve gıda maddelerinden hem ülkemizde hem de dünyadaki açlık ve susuzluk çeken binlerce kişinin ihtiyaçlarının karşılanabileceği gerçeği üzerine vurgu yapıldı. Bu gibi sıkıntılardan ihtiyacından fazla tüketme anlamına gelen “israfın” önüne geçme ve bilinçli tüketim ile son bulabileceğinin vurgulandığı seminerler öğrenciler tarafından ilgi ile karşılandı.

Her program sonunda seminerlerde görev olan öğretim görevlilerine ve KYK Ağrı İl Yurt Müdürü ve diğer yurtların müdürlerine teşekkür mahiyetinde çerçeveli Fidan Sertifikası hediye edilerek ayrıca farkındalık oluşturulmuştur.

22 Nisan’da saat 13.00’te “Köklerimiz Bu Topraklarda” sloganıyla tüm Türkiye’de eş zamanlı gerçekleştireceğimiz Fidan Dikimi etkinliği hakkında da bilgi verilmiştir. İsteyen gençler Ağrı’da TRT Parkı civarında Orman İşletme Müdürlüğüyle ortaklaşa düzenleyeceğimiz fidan dikim etkinliğine de davet edilmiştir.