7. Geleneksel İstanbul Fidan Dikim Şenliği Yapıldı

Fidanları dikerken toprağa çocuklar gibi şendik

Biz çocuklarla beraber çocukluğumuza indik.

BİR FİDAN BİN HAYAT  Kampanyası ile başlattığımız fidan dikim kampanyamıza teveccüh büyük oldu. Tamı tamına 4351 adet çam fidanı; genç, yaşlı, izci, öğretmen, her kesimden gelen ağaç dostlarının ellerinden toprağa ulaştı.

7. Geleneksel İstanbul Fidan Dikim Şenliğimizi Gerçekleştirdik.

Her şey Bugünden Geleceğe Miras Kalacak dedik.

Bu mirasın daha temiz ve yaşanabilir bir çevre olmasını kim istemez? diye sorduk.

Doğal yaşam alanları ormanlarımız yok edilirken, onların yerine yenilerini oluşturmaya kim ‘hayır’ der? Kim diyebilir, kim duyarsız kalır dedik.

Hepimizin hayalindeki dünya için gelin hep birlikte  “Bir Fidan Bin Hayat” kampanyasıyla yeni bir adım daha atalım DİYE HABER EYLEDİK.

Bir insan için bir yılda ortalama 7 yetişmiş ağacın kesildiği bu dünyada

”Benimle birlikte sevdiklerimin de dikili bir ağacı olsun” diyorsanız,

İstanbul 7. geleneksel fidan dikim şenliğimize buyurun, diye seslendik.

VE CEVAP GELDİ.

YAKLAŞIK 700 KİŞİ; GENÇLER VE YAŞLILAR, ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER, İZCİLER VE VELİLER HEP BİR AĞIZDAN BİZ DE VARIZ DEDİLER.

ÇEKUD’ün desteği ile Atik Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin organize ettiği, İstanbul’daki İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin de desteği ile Arnavutköy Durusu park ormanda gerçekleştirilen organizasyonda 4351 adet çam fidanı toprağa kavuştu.

Avrupa yakasından Eyüp İmam Hatip ortaöğretimokulu, çevre dernekleri ve kulüplerin (Taçev, Genç Osman, Güçlüder, Akviya, Verader, Binder, Riyaz, Kotku, Kardelen, Faced, Esgev, Eşraf, Sgod, Çevder, Güclüder) katılımıyla gerçekleşen etkinlik, tam bir şenlik coşkusu ile gerçekleştirildi.