Yoncakaya Cami Derneğinden Örnek Çevrecilik

Yoncakaya Cami Derneği; Köy mesire alanına ve köy mezarlığına 400 adet fıstıkçamı, defne ve servi fidan dikimi yaptı.

Törene Yoncakaya’lıların yanı sıra ÇEKUD Bölge Temsilcisi İsmet Gümüş, ÇEKUD Hatay il temsilcisi Recep Aydöner, Kaşifan Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Lider ve izcileri, Sveyka Peyzaj ve Emlak Sahibi Peyzaj Mimarı Bilal Kahraman ve Cami Derneği yetkilileri katıldı.

Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başlayan fidan dikimi töreninde Konuşma yapan Yoncakaya Cami Derneği Başkanı İsmail Karaoğlu “Bu etkinlik, yanan ve yok olan ormanların yeniden ihyası için karınca misali yangına su taşıma gayretimizin küçük bir göstergesidir. Bizleri bu konuda destekleyen ÇEKUD Bölge Temsilcisi İsmet Gümüş’e, bizi burada yalnız bırakmayan Kaşifan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Lider ve izcilerine ve siz değerli köy sakinlerine teşekkür ederim.” dedi.

Törende konuşma yapan ÇEKUD Bölge Temsilcisi İsmet Gümüş “Ağaçlandırma çalışmaları hem bugün hem de geleceğimiz açısından fevkalade önemlidir. ÇEKUD olarak Çevreye duyarlı sivil toplum kuruluşları ile sürekli işbirliği yapıyoruz. Çevreye duyarlı başkan İsmail Karaoğlu ve siz değerli Yoncakaya’lılara teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Tören Fidan dikimi ve pilav ikramının yapılmasıyla sona erdi.