“Üniversiteme Fidanımla Geldim” Projesinin İlk Adımı Ağrı’da Atıldı….

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) ile Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen organizasyonda, üniversite öğrencileri bin adet sarıçam fidanını toprakla buluşturdu.

İki bin dönümlük alanın yüzde 65’inin yeşil alan olarak belirlendiği ve 19 türde 60 bin ağacın bulunduğu kampüste düzenlenen dikim töreni şenlik havasında geçti.

Merkez kampüste atölye ve garajların bulunduğu alanda gerçekleştirilen fidan dikim programına Rektör Vekili Prof. Dr. Telat Yanık, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bünyamin Uçkun, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Erim,  Ağrı Orman İşletme Şube Müdürü Mustafa Albayrak, ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vural İslam, ÇEKÜD Ağrı Temsilcisi Demir Ali Şıktar, AĞÇED Başkanı Doç. Dr. Yücel Ünal ile öğrenciler katıldı. Törende konuşan Prof. Dr. Yanık, dikilen her fidanın insanlığın ortak değeri olduğunu, üniversite içinde doğal bir zenginlik oluşturmakla kentin akciğerlerine önemli bir katkı yapıldığını belirtti.

Daha sonra 2013 – 2014 eğitim öğretim döneminde üniversiteye başlayan öğrenciler bin adet sarıçamı fidanını toprakla buluşturdu.