Üçüncü Eğitim Bölgesi Ağaçlandırma Çalışması

3. Eğitim Bölgesi okulları adına Sivas Zara yolu Organize Sanayi Bölgesi üstünde öğrencilerinin dikmiş olduğu fidanlarla hatıra ormanı oluşturuldu.

sivas2

Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği, Sivas Ahlak Kültür ve Çevre Derneği ve Sivas Belediyesi’nin yürütmüş oldukları ‘Sen Yoksan Kimse Yok’ ağaçlandırma kampanyası bünyesinde oluşturulan 3. Eğitim Bölgesi Hatıra Ormanı minik  öğrencilerinin katkılarıyla ağaçlandırıldı.

Törende konuşan 3. Eğitim Bölgesi koordinatör okul müdürü Ahmet Yılmaz, Sivas’ı yeşillendirmek için bu tür organizasyonların önemli olduğunu, yakın bir gelecekte öğrencilerin kendi diktikleri fidanların altında piknik yapabilecek olmasının mutluluk verici olduğunu belirtti.

Çevre ve Kültür Kuruluşları Derneği Sivas Danışmanı Teyfik Yılmaz ise “3. Eğitim Bölgesi okulları birlikte hareket ederek zorlukların üstesinden nasıl gelinebileceğini, Sivas’ın güzelleşmesine nasıl katkı sağlanabileceğini gösterdi. Diğer bölge okullarını da bu çalışmada yer almaya davet ediyorum.” dedi.

Sivas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Murat Destebaşı, Belediyenin yaptığı ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi verdi. Katkıda bulunan okul müdürlerine, öğretmen ve öğrencilere teşekkürlerini iletti.

3. Eğitim Bölgesi içerisinde yer alan okullardan Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Cumhuriyet Üniversitesi İlköğretim Okulu, Hasan Vardar İlköğretim Okulu, Yunus Emre İlköğretim Okulu, Özel İdare İlköğretim Okulu, İnönü İlköğretim Okulu, 75. Yıl İlköğretim Okulu, Lütfi Abay İlköğretim Okulu, Kazım Karabekir Paşa İlköğretim Okulu müdürlerine ÇEKÜD danışmanı Teyfik YILMAZ tarafından Teşekkür Sertifikası verildi.

Program öğrencilerin yaptığı fidan dikimi ve Organize Sanayi Bölgesi yönetimi tarafından öğrencilere yapılan ikramın ardından sona erdi.

sivas3 sivas6