Sivas’ta İlkbahar Çalışmaları Başladı

ÇEKÜD, Sivas’ta İlkbahar Dikim Programlarına Mevlana İlköğretim Okulu ile 25 Nisan tarihinde Paşabahçe mesire alanında yapılan dikim töreni ile başladı.

Kampanyaya destek veren okullardan Sivas Mevlana İlköğretim Okulu ile yapılan ortak çalışma sonunda 1000 adet fidan Paşabahçe Mesire alanı mevkiinde yapılan törenle dikildi.

Paşabahçe Mesire ve Piknik Alanı’nda düzenlenen fidan dikim programında konuşan Mevlana İlköğretim Okulu Müdürü Bekir Sıtkı Şekerci, insanların her zaman ağaca ve ormana ihtiyacı olduğunu belirtti. Öğrencilere ağaç ve orman sevgisi kazandırarak sorumluluk bilincine sahip bireyler olmaları için “Sen Yoksan Kimse Yok” kampanyasına katıldıklarını ifade eden Şekerci, bugün diktikleri fidanlarla birlikte Nisan ayı içerisinde toplam 1000 adet fidanı toprakla buluşturduklarını söyledi. Şekerci, sonbahar mevsiminde 500 fidanı daha toprakla buluşturacaklarını ifade etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Cafer ÇONGAR, Belediye olarak bu çalışmaya katkı sağladıkları için büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Daha sonra söz alan ÇEKÜD Danışmanı Teyfik YILMAZ, burada yapılan çalışmanın ilkbahar döneminde dikilecek binlerce fidanın habercisi ve ilk adımı olduğunu belirtti.

Sivas Kardeşler Ormanı gibi bu alanın da ormanlık alan olacağını belirten Yılmaz öğrencilerin fidanları kendi elleriyle diktikleri için daha çok sahiplendiklerini ve bunun koruma noktasında bilinç oluşturduğunu söyledi.

ÇEKÜD Danışmanı Teyfik YILMAZ, Mevlana İlköğretim Okulu adına düzenlenen teşekkür sertifikasını Okul Müdürü Bekir Sıtkı ŞEKERCİ’ye takdim etti.

Ayrıcı Yılmaz 7 Mayıs 2011 Cumartesi Günü Sivas Belediyesi’nin organizasyonu ile Paşabahçe  de yapılacak Dikim şöleni ile İlkbahar çalışmalarını tamamlayacaklarını belirterek tüm Sivas halkını büyük şenliğe davet etti.

Program, öğrenciler, veliler ve öğretmenler tarafından yapılan dikim çalışmasının ardından sona erdi.