SEN YOKSAN KİMSE YOK KAMPANYASI ESKİŞEHİR’DE

Fatih Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve Çözüm Gerçeği Araştırma ve Düşünme Derneği ile işbirliği halinde Eskişehir Muttalıp Beldesi Bozdağ eteklerinde düzenlenen ağaçlandırma şenliğinde 1000 adet sedir ve karaçam toprakla buluşturuldu.

3 Nisan pazar günü yapılan dikim törenine Eskişehir İl Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Arduç, gönüllü kuruluşların temsilcileri, izci gençler ve çok sayıda çevre dostu katıldı.

Yağmur altında başlayan törende konuşan Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Arduç, yapılan etkinliğin öneminden bahsederek, organizasyondan duyduğu memnuniyeti ve teşekkürlerini iletti.

ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz da ağacın ve ormanların faydalarından, plastik ve ambalaj atıklarının çevreye verdiği zararlardan bahsetti.

Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür eden Yorulmaz “Çevre sağlığı, beden sağlığını doğrudan etkileyen çok önemli bir faktör. Her ikisini de korumak kişisel ve sosyal vazifelerimiz arasında bulunuyor.

Bugün beden sağlığımızı tehdit eden en yaygın hastalık Kanser. Dünyadaki 25 milyon kanser hastasının %60’ı gelişmiş ülkelerde bulunuyor. Kansere sebep olan faktörler arasında sigara ve alkol kullanımı, obezite ve hareketsizlik başta geliyor. Bu da kolaycılığa dayalı yaşam tarzımızın, kişisel ve toplumsal alışkanlıklarımızın yeniden sorgulanmasını gerektiriyor” dedi.

Ağaçlandırma şenliği, konuşmaların ardından yapılan fidan dikimi ile sona erdi.