Orman Haftası Etkinliklerimiz

İstanbul’da yeni fidanlar toprakla buluştu

Üniversite öğrencileri, öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyamızdan firmalar sosyal sorumluluk kapsamında Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ve Çatalca Orman İşletme Müdürlüğü Durusu Şefliği iş birliğiyle İstanbul’un Arnavutköy ilçesi Baklalı köyü fidan dikim alanında fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Ekodost Kulübü ve Tıp Fakültesi öğrencileri, İbn Haldun Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri ve akademisyenleri, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Kulübü öğrencileri ve Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğrencileri, 27 Mart 2022 Pazar günü ÇEKUD’un organize ettiği fidan dikim etkinliğine katıldı.

Canlıoğlu Tekstil firması ve çalışanları tarafından yapılan fidan bağışları da işletmenin 200 kişilik personel, eş ve çocuklarının katılımıyla icra edildi.

Ayrıca Başakşehir İnsan ve Çevre Derneği (BİNDER), Atik Sosyal Gelişim ve Spor Kulübü (ATİKDER), Bağcılar Güçlü Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü (GÜÇLÜDER) gönüllüleri ve izcilerinin de iştirak ettiği fidan dikim etkinliği kapsamında bir günde yaklaşık bin 500 fidan toprakla buluştu.

Yeni dikilen fidanlarla birlikte son bir yılda ÇEKUD’ün organizasyonuyla İstanbul’da dikilen fidan sayısı 70 bine yaklaştı.