Manisa’da Fidan Dikim Şenliği Yapıldı

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği, Sancak Çevre Eğitim Gençlik ve Spor Kulubü ve Hafsa Sultan Hanımlar Derneği işbirliği ile 15 Mart 2014 tarihinde Manisa CBÜ yerleşkesi civarında Büyük Sümbüller Köyü yolundaki alanda fidan dikimi yapıldı.

Fidan dikim etkinliğine Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof.Dr. Ahmet Türk, Prof.Dr. Yüksel Abalı, Doç.Dr. Emin Uğurlu, Manisa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Yüksel, Manisa Orman İşletme Müdürlüğü görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Manisa CBÜ yerleşkesi civarında Büyük Sümbüller Köyü yolundaki alanda yapılan dikim öncesi ÇEKÜD İl temsilcisi İbrahim Gümüş ve ÇEKÜD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dikici birer konuşma yaptı.

Manisa ‘da yapılan bu etkinliğin bu yıldan sonra geleneksel hale dönüşeceğini kaydeden Gümüş, tohumdan fidana projesi için de çalışma başlattıklarını söyledi.

Türkiye’de şu anda sağduyulu çevrecilik anlamında, kulvarda tek olduklarını söyleyen Dikici ise, Profesörler ile fidan dikiminin ayrı bir zevk olduğunu belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

Fidan dikimi ve konuklara yapılan ikram sonrasında, Sümbüller Köyü kahvesinde semaver çay keyfi yapıldı.

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments