“Köklerimiz Bu Topraklarda Konya İlimizde Yeşeriyor”

“Köklerimiz Bu Topraklarda Konya İlimizde Yeşeriyor”

ÇEKUD – Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği ve Konya Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile Konya Çandır köyünde “Mevlana Hatıra Ormanı” fidan dikim töreni gerçekleşti.

Mevlana Diyarı Konya’da “Köklerimiz Bu Toprakta Yeşeriyor”.

Bangladeş Halk Cumhuriyeti Konya Fahri Konsolosu tarafından Bangladeş’in bağımsızlığının altın yıl dönümü ve ulusun atası Banghabandhu Sheikh Mujibur Rahman’ın 100. doğum yıl dönümü anısına  Bangladeş Konya Fahri Konsolosluğu tarafından Mevlana Hatıra Ormanı’na bağışlanan 100 fidanın dikim töreni 11 Kasım 2021 – Milli Ağaçlandırma Günü’nde Bangladeş Büyükelçisi Mosud Mannan ndc’ nin katılımıyla gerçekleşti.

Fidan dikim töreninde ilk etapta 5 bin fidan toprakla buluştu.

Programda konuşan Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) Yönetim Kurulu Üyesi Selim Kaya, ÇEKUD’un proje ve faaliyetleri hakkında Büyükelçi Mannan’a bilgi verdi. Mevlana Hatıra Ormanı vatandaşların bugüne kadar bağışladığı toplam 5 bin fidanla hayata geçirildi. Mevlana Hatıra Ormanı gelecek bağışlarla birlikte büyümeye devam edecek.

Programa yüzlerce Konya’lı doğasever katılım sağladı. Programa Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Tarım ve Doğa Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özkan Sivritepe, Orman İşletme Müdürü Mustafa Dağdelen, Orman İşletme Şefi Yasin Özay, Orman İşletme Müdürlüğü personeli, ÇEKUD gönüllüleri, Ömer Cemile Güler İmam Hatip Ortaokul öğretmen ve öğrencileri ve Konya’daki üniversitelerin öğrencileri katıldı.