Kırıkkale’de Yeşeren Fidanlar Toprakla Buluştu-21.04.2013

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin (ÇEKÜD), ülke genelinde  sürdüğü ‘’Minik Ellerden Büyük İşler: Tohumdan Fidana’’ projesi kapsamında geçen yıl Kırıkkale’de uygulanan ağaçlandırma projesinin ikinci aşaması olan yeşeren fidanların toprakla buluşturulması etkinliği, ÇEKÜD, Kırıkkale Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED), Kırıkkale Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirildi.

Proje kapsamında bir yıl boyunca öğrencilerin yetiştirdiği fidanlar, Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesindeki Hacıbey TOKİ konutları mevkiinde düzenlenen etkinlikte toprakla buluştu.

Etkinlik çerçevesinde Orman İşletme Müdürlüğünden getirilen bin fidanın dikimi de gerçekleştirildi. Etkinliğe Namık Kemal ve Evliya Çelebi İlköğretim Okulu öğrencileri, öğretmen ve idarecileri ile İl Milli Eğitim Müdürü H. Ali OKUR, ÇEKÜD Kırıkkale Temsilcisi Atila DULKADİR, AKÇED Başkanı Mustafa ARI, Yönetim Kurulu Üyesi İlhan KARTAL ve çok sayıda dernek üyesi ve vatandaşlar  katıldı.

ÇEKÜD Kırıkkale temsilcisi Atilla Dulkadir ve AKÇED başkanı Mustafa Arı, yaptıkları açıklamalarda 2011’de Pazarcık köyü, Çocuk Yuvası bahçesi, 2012’de Kırıkkale Üniversitesi ağaçlandırma alanında yaptıkları fidan dikim faaliyetinin devamının geleceği mesajı verdi.