Karaman’da Ağaç Bayramı

ÇEKÜD Karaman İl Temsilciliği ile Karaman AKÇEV’in organize ettiği Geleneksel Fidan Dikme etkinliği, Vali Hakkı Teke Ormanında gerçekleştirildi. Etkinliğe, Karaman Valisi Murat Koca, Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, Çevre ve Şehircilik Müdürü Dehan Ataner, Karaman Müftüsü Nuri Değirmenci, Atak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü yöneticileri, izciler ve ÇEKÜD gönüllüleri katıldı.

650 adet 3+2 yaşındaki sedir ağacının toprakla buluştuğu etkinlikte Karaman Valisi Murat Koca, fidan dikmenin önemine vurgu yaparak, Peygamber Efendimizin (S.A.V.) ‘Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz’ Hadisi Şerifini hatırlattı.

Tohumdan Fidana Projesi Karaman’da Hayat Buldu

Öte yandan ÇEKÜD’ün yurt genelinde eğitim kurumları ve mahalli yönetimlerle işbirliği yaparak uyguladığı Tohumdan Fidana projesinin Karaman ayağı, İl genelindeki 9 okulun öğrencileri ve Karaman Valisi Murat Koca’nın da katıldığı törenle hayat buldu.

Özel Babaoğlu Koleji, İsmet İnönü İlköğretim Okulu, Toki Anadolu Lisesi, Şehit İsmail Erez İmam Hatip Ortaokulu, Yılmaz Babaoğlu İlköğretim Okulu, Güzel Sanatlar Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Siyaser Orta Okulu, Özel Başarı Koleji, Atak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünden 420 öğrenci, öğretmen ve yöneticilerin yer aldığı törene ayrıca Karaman Valisi Murat Koca, Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik, Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta, İŞKUR Müdürü Kenan Ateş, Çevre ve Şehircilik Müdürü Dehan Ataner Koçak, Karaman Müftüsü Nuri Değirmenci, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmud Doğan ve ÇEKÜD Başkan Yardımcısı Vural Kerim İslam katıldı.

Yapılan konuşmalarda projenin Karaman’da hayat bulmasından duyulan memnuniyet dile getirildi. Ardından Karaman Vali Konağı yanındaki alanda bin adet 3+2 yaşlı çam fidanı öğrencilerin elleriyle toprakla buluşturuldu.

Törenin sonunda  ÇEKÜD Başkan Yardımcısı Vural Kerim İslam, Karaman Valisi Murat Koca ile Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ve Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik’e desteklerden dolayı plaket taktim etti.