Gökyüzünde Mavi Güven, Yeryüzünde Yeşil Huzur

ÇEKÜD’ün THY Teknik A.Ş. ile İstanbul Kurtköy’de gerçekleştirdiği etkinliğe THY Teknik A.Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. İsmail Demir, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Atilla İpek, THY Teknik A.Ş. Genel Müdür Yardımcıları, çalışanları ve aileleri, ÇEKÜD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri katıldı.

Şenlik havasında geçen programda söz alan ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz ağaçlandırmanın öneminden ve sosyal faydalarından bahsederek, Marmara ve Ege bölgesinde ağaçlandıracak alan bulmakta zorlandıklarını, faaliyetlerini orman varlığının %1’lere kadar düştüğü Doğu Anadolu’ya kaydırmak istediklerini söyledi.

THY Teknik Genel Müdürü Doç. Dr. İsmail Demir’de törende yaptığı konuşmada, ağaçlandırma çalışmasını topluma mâl eden ÇEKÜD’e teşekkür etti. Demir konuşmasında, “Çevre bilincini insanlara aşılayabilmek için tüm imkânlarımızı seferber ederek bu tür etkinliklerimizi devam ettirmeli, kurumsal olarak yapılan katkıları bireysel katkılar haline dönüştürmeliyiz. ÇEKÜD’ün ağaçlandırma çalışmalarını Türkiye’nin doğu bölgelerine taşıma gayretini destekliyor ve takdir ediyorum.” dedi.

Daha sonra THY Teknik A.Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. İsmail Demir, ÇEKÜD Başkanı Süleyman Yorulmaz’a bu güzel günün hatırası olarak bir uçak maketi hediye ederken, Süleyman Yorulmaz da İsmail Demir’e çini hayat ağacı tablosu takdim etti.

Törenin ardından katılımcıların birer adet temsili fidan dikimi yaptığı etkinlikle Aralık 2010’da başlayan kampanya kapsamında 5000 adet fıstık çamı toprakla buluşmuş oldu.

cekudthy2 cekudthy4