Eyüp Sultan’dan Mevlânâ’ya Sağlıklı Çevre için Pedal çeviriyoruz.

Eyüp Sultan’dan Mevlânâ’ya Bisiklet Turu

26 Eylül 2022 Pazartesi günü saat 14’te Eyüp Sultan’dan başlayarak 30 Eylül Cuma günü Konya’da Mevlânâ Hz.’de son bulacak bisiklet turumuza davetlisiniz.

Aşkın Yolculuğu… Konya Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle ÇEKUD & Pusula & ATAK Gençlik Bisiklet Takımlarıyla, Hz. Mevlana’nın doğum gününde sahabenin yıldızlarından Ebu Eyyub el-Ensarî’nin huzurundan Hz. Mevlânâ’ya pedal çeviriyor.

Takımımız, 26 Eylül Pazartesi günü 14.00’de Eyüp Sultan Camii’nden hareketle, toplamda 620 km’lik yolu Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar şehirlerine uğrayarak Konya‘da tamamlayacak.

30 Eylül Cuma günü Konya’da gerçekleştirilecek olan Hz. Mevlânâ’nın miladi 815. doğum günü etkinliklerine bisiklet takımımız katılım sağlayacak.

Bisiklet takımımız şehrinize geldiğinde siz de bisikletinizle eşlik edebilirsiniz. Detaylı bilgi için sosyal medya adreslerimizi takipte kalınız.

Bu etkinlikte güzergah üzerindeki şehirlerin manevî büyükleri ziyaret edilecek ve buralarda alan temizliği yapılarak çevre temizliğine de dikkat çekilecek.

Ziyaret edilecek manevî büyükler ve tarihleri;

27 Eylül: İznik Eşrefoğlu Rumi Hazretleri

28 Eylül: Afyonkarahisar Sultan Divanı Hz. ve Abdurrahim Misrî Hz.

30 Eylül: Konya Sadreddin Konevi, Şemsi Tebrizî ve Mevlânâ Hz.

Ne diyelim, aşk olsun…