Erzurum’da Mayıs Bereketi Fidan Dikimiyle Başladı

ÇEKÜD ve Kotku Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Erzurum Aziziye Tabyalarında Mayıs ayının ilk fidan dikimi etkinliğine imza attı.

Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Eyüp Tavlaşoğlu, ÇEKÜD Bölge Temsilcisi ve Kotku Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı  Mehmet Bilmez, ÇEKÜD İl Temsilcisi Cemil Demircan, Derya Sosyal Yardımlaşma ve Gelişim Derneği Başkanı Ensar Koylu ile dernek üyeleri aileleri ve gönüllü vatandaşların katılımıyla gerçekleşen dikim töreninde 300 adet Sarı Çam fidanı toprakla buluşturuldu.

ÇEKÜD Bölge Temsilcisi Mehmet Bilmez, törende yaptığı konuşmada, yanan ve yok olan ormanlarımızı yeniden kazanmak, kamuya ait alanları ağaçlandırmak ve bu konudaki toplumsal bilinci yükseltmek amacıyla ağaçlandırma çalışmalarını yurt çapında yaygınlaştırmak için el ele verildiğini vurguladı.

ÇEKÜD İl Temsilcisi Cemil Demircan da, fidan dikim çalışmalarından söz ederek, fidanların özellikleri, ağaçlandırmanın faydaları ve çevre sorunlarının çözümü hakkında pratik bilgiler verdi. Ardından katılımcılar fidanları toprakla buluşturdu.