Çevremiz Nasıl Kirletiliyor

ÇEKÜD; İstanbul’daki tüm ilköğretim okullarının katılımına açık bir Çevre Yarışması başlattı. “Çevremiz Nasıl Kirletiliyor” konulu yarışma, resim, şiir, fotoğraf ve kısa film dallarında ve 10 ayrı kategoriden oluşuyor.

Toplam 30 ödülün dağıtılacağı yarışmanın son katılım tarihi 25 Nisan 2008 Resim ve Şiir dalında üçer kategoriye ayrılan yarışmada, kategoriler ilköğretim 3., 4., 5. sınıflar, 6., 7., 8. sınıflar ve 9., 10., 11. ve 12. sınıflardan oluşmakta. Fotoğraf ve Kısa Film dalları ise 6., 7., 8. sınıflar ve 9., 10., 11. ve 12. sınıflar olmak üzere ikişer kategoriden meydana gelmekte. Her kategorinin 1., 2. ve 3.’lerine ayrı ayrı ödüllerin verileceği yarışma, İstanbul genelindeki tüm resmi ve özel ilköğretim okulu öğrencilerinin katılımına açık. Ödül olarak her kategorinin birincilerine bilgisayar, ikincilerine dijital kamera ve üçüncülerine dijital fotoğraf makinesi hediye edilecek. Sadece 8. sınıfa kadar olan ilköğretim öğrencileri birincilerine masa üstü bilgisayar hediye edilirken, 9. sınıftan itibaren yarışan lise öğrencilerinin birincilerine dizüstü bilgisayar verilecek.

ÇEKÜD; yarışmaya katılan eserleri, akademisyenler, bürokratlar, öğretmenler ve dernek üyelerinden oluşan bir jüriyle değerlendirecek ve kazananları internet sitesinden duyuracak. Daha sonra ilan edilecek bir tarihte yapılacak bir törenle dereceye girenlere ödülleri ulaştırılacak. İstanbul Valiliği’nin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün izniyle yürütülen yarışmanın duyuruları ve afişleri tüm ilçelere ulaştırıldı. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, yarışma şartnamesini ve merak edilen tüm ayrıntıları bulundukları okul müdürlüklerinden öğrenebilirler. Ayrıca www.cekud.org adresinden ya da ÇEKÜD’ün 0212 621 77 00 numaralı telefon hattından da yarışma hakkında ayrıntılı bilgi alınabilir. Çevremizin korunmasına ve gelişmesine katkıda bulunmak isteyen tüm çevre dostu öğrencilere açık olan yarışmanın son katılım tarihi 25 Nisan 2008.

Yarışma şartnameleri;

RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

ŞİİR YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

KISA FİLM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ