ÇEKUD Tekirdağ’da

Çocuk Evleri Proje Coşkusu

ÇEKUD tarafından  yıl boyunca yapılan çalışmalar ve son üç aydır sürdürülen,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı  Tekirdağ İl Müdürlüğü’ne bağlı  çocuk evlerinde kalan çocuklarla yürütülen  “çevre bilinci ve israf” konulu proje çalışmasının; ödül töreni Namık Kemal Üniversitesi  Konferans Salonu’nda  büyük ve coşkulu bir katılımla gerçekleştirildi.

Girişte konuklar sürpriz hediyelerle karşılandı. Selamlama ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra ÇEKUD’un yıl içinde yaptığı çalışmaların tanıtımını içeren slayt sunumu yapıldı. Gerçekleştiren programda çalışmalara destek sağlayan sponsorlara fidan sertifikası takdim edildi. Programa katılan ÇEKUD Genel Sekreteri Av. Cengiz Kömürcü kısa bir konuşma yaptı. MÜSİAD Tekirdağ şubesi Kurucu Başkanı Dr. Oktay Dede’nin yaptığı konuşmanın ardından ÇEKUD çalışmalarına yardımcı olan şahıs ve kurum yetkililerine fidan sertifikası verildi.  Yıl içinde gerçekleştirilen  çevre eğitim seminerine katılan öğretmenlerimizin sertifikaları Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünal Mamur tarafından verildi. Daha sonra ÇEKUD Tekirdağ gönüllülerinin kurduğu Yıldız Spor Kulübü’nün  futbolcuları şampiyonluk kupasını  aldılar.

Katılımcıların ilgi ve beğeniyle izledikleri 3D film gösterisinin ardından  çocuk evleri çerçevesinde düzenlenen “çevre bilinci ve israf” konulu yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Buna göre yarışmada ilk 6 kişiye dizüstü bilgisayar, 8 kişiye dijital.fotoğraf makinesi ve kol saati, 44 kişiye de tablet verildi. Böylece yarışmaya katılan tüm çocuklar hediyelerle sevindirilmiş oldu.

Türkiye’de ilk kez Tekirdağ ilimizde pilot uygulama olarak gerçekleştirilen bu projenin önümüzdeki dönemlerde ülke genelinde yaygınlaştırılması planlanmaktadır.

ÇEKUD Trakya Gönüllü Bölge Temsilcisi Ümit Yadigar,  ÇEKUD Tekirdağ Gönüllü İl temsilcisi Metin Yalçın, ÇEKUD Süleymanpaşa Gönüllü İlçe Temsilcisi ve programı başarıyla sunan Fatih Aşır bu örnek çalışmaya katkıda bulunan herkese teşekkürlerini ilettiler.