ÇEKUD Bursa Ovası’nda

16 Kasım Pazar günü Saat 11:00 de Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği ÇEKÜD’ün öncülüğünde, Bursa İlim, Kültür, Ahlak ev Çevre Derneği BİKAÇED, İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve  Bursa Rabia Hatun Hanımlar Derneği BURHAD’ın işbirliği ile gerçekleştirilen BURSA Ovasına Fidan Dikimi  Şenlik havasında gerçekleşti.

Gönüller Sultanı Mehmet Zahid KOTKU (Rh.A) Hatıra Ormanına fidan dikimi öncesinde, Emekli İmam Hatip Hasan Hüseyin DİNÇEL tarafında günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapıldı. Sadaka-ı cariye olarak dikilen her bir fidanın yaşadığı müddetçe, bu fidanlardan hem insanların ve hem de tüm canlı ve cansız varlıkların azami derecede istifade edeceğini belirten Hasan Hüseyin DİNÇEL;  konuşmasını Dualar eşliğinde tamamladı ve fidan dikimine geçildi.

Orman Bölge Müdürlüğünün OVAAKÇA Bölgesinde tahsis ettiği 400 fidanlık Mehmet Zahid KOTKU (Rh.A) Hatıra Ormanına fidan dikimi  tamamlandıktan sonra çevre temizliği yapıldı ve ardından İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü İzcilerinin kurduğu çadır bölgesinde çorba ikramı eşliğinde bilek güreşi ve ok atma yarışmaları düzenlendi.

Ailelerin katılımı ile gerçekleşen bu etkinlikte hanımlarda OK atarak turnuvaya katıldı; dereceye girenlere UFKA YOLCULUK-3 Yarışmasına konu olan SİYER kitabı hediye edildi.