ÇEKÜD – Çevre  Kuruluşları Dayanışma Derneği, 13. Orman Bölge Müdürlüğü  işbirliği ile 300 adet fidan dikimini gerçekleştirdi.

ÇEKÜD’ün “Bir Fidan Borcun Var” kampanyası kapsamında  Erzurum Aziziye Tabyalarına yapılan dikim törenine çok sayıda çevre gönüllüsü katıldı.

Dikim töreninde ÇEKÜD adına bir teşekkür konuşmasını yapan ÇEKÜD Doğu Karadeniz Bölge Temsilcisi Mehmet BİLMEZ, ÇEKÜD olarak yurdumuzun dört bir yanına fidan dikme hedeflerini ifade ederken Erzurum‘da son dönemlerde ağaçlandırma çalışmalarında büyük bir mesafe kat edildiğini dile getirdi ve Orman Bölge Müdürlüğüne katkılarından dolayı  teşekkür etti.

BİLMEZ ”İlimizin ağaçlandırılması yönünde gerek kamu gerekse sivil toplum kuruluşlarımız tarafından önemli çalışmalar yapılıyor. Bunun yanı sıra özellikle gençlerimize yeşil sevgisini aşılayabilirsek bu çalışmalarımızdan daha fazla verim alacağımıza inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

ÇEKÜD Erzurum İl Temsilcisi Cemil DEMİRCAN  yaptığı konuşmasında “Bu anlamlı günde hazır bulunan gönüllülerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Hafif yağmur altında yapılan  dikimden sonra çevre gönüllülerine ve öğrencilere ikramda bulunuldu. Günün anısına çevre dostlarıyla hatıra fotoğrafı çekildi. Program bir sonraki çevre faaliyetinde buluşma temennisiyle sonlandırıldı.

Diğer taraftan Minik Ellerden Büyük İşler:Tohumdan Fidana Projesi kapsamında Erzurum Tatbikat İlkokulu’nda çevre eğitimi gerçekleştirildi ve öğrencilere tohum setleri dağıtıldı.

Aynı zamanda Tatbikat İlkokulu’nda uygulanan atık pil toplama kampanyasında en fazla pil toplayan öğrenciler hediye ile ödüllendirildi.