Yakın Fetih Programı Coşku İle Gerçekleşti

Anasayfa://Yakın Fetih Programı Coşku İle Gerçekleşti

Yakın Fetih Programı Coşku İle Gerçekleşti

Fatih Çevre Kültür ve Ahlak Derneği’nin (FAÇED) yeni bir yaklaşımla geçen yıl ilkini hazırladığı “Yakın Fetih” programı, bu yıl daha geniş bir perspektifle gerçekleştirildi.

İstanbul’un fethinin Hicri 578. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen program, 22 Cemaziyelevvel 1435 – 23 Mart 2014 Pazar günü saat 20.00’de Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde icra edildi.

Hafız Mustafa Özyılmaz’ın Kur’anı Kerim tilavetiyle başlayan programda Mahmud Es’ad Coşan Araştırma ve Eğitim Merkezi Başkanı Dr. Necdet Yılmaz fetih özel konuşmasıyla katılımcılara hitap etti.

“Yakın Fetih” programında fetih ruhuna uygun olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Mehteran ekibi bir birinden değerli marşları icra etti, Mehter ekibi davetlilerden yoğun ilgi gördü, ayrıca,  ıı. Mehmed’in Fetih öncesi son kılıç talimini temsil eden kılıç gösterisi de Profesyonel kılıç ekibi tarafından davetlilerin istifadesine sunuldu.

Program boyunca katılımcılar fetih özel sergisini de gezme imkanı buldular. İstanbullular yoğun ilgi gösterdiği Program davetlilere yapılan ikramlarla sona erdi.

 

Bu haber kamu yararına paylaşılmıştır.

2014-03-29T09:47:47+00:00Mart 29th, 2014|Cevre Haberleri|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar