Tokat da ‘’Tohumdan Fidana

Tokat da ‘’Tohumdan Fidana

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin eğitim kurumlarında çevre bilinci oluşturma amacıyla başlattığı “Minik Ellerden Büyük İşler: Tohumdan Fidana” projesi Tokat’ta da hayat buldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı 2012/41 sayılı Genelgesi’yle desteklenen ve Tokat Çevre ve Kültür Derneği ile Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen  projenin  tanıtımı Vilayetler Birliği Anaokulu’nda Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’nın katılımı ile start aldı. İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, törende yaptığı konuşmada, gittikçe çölleşen ülkemizde insan eliyle yok edilen ormanların yine insan eliyle kurtarılmasının önemine dikkat çekti. Yazıcı, “Okul olarak beşikten mezara kadar bilinçli bir toplum oluşturmak birinci önceliğimizdir. ‘Ağaç yaşken eğilir’ atasözünden de anlaşılacağı gibi, yavrularımızı temelden bilinçlendirerek geleceğimiz olan çevreye ve doğaya sahip çıkmalarına yardımcı olmaya çalışmaktayız” dedi.

İl Orman İşletme Müdürlüğü uzmanlarınca, Vilayetler Birliği Anaokulu öğrencilerine verilen dikim ve bakım eğitimleri ardından İl Milli Eğitim Müdürü, Tokat Çevre Derneği yönetim kurulu üyeleri ve ÇEKÜD Tokat temsilcisi Salih Şanlı öğrencilere sedir ve karaçam tohumları dağıttı.

2014-01-25T10:45:10+00:00Ocak 25th, 2014|Minik Ellerden Büyük İşler Projesi|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar