Sivas Ağaçlandırma Çalışmaları Başladı

Anasayfa:///Sivas Ağaçlandırma Çalışmaları Başladı

Sivas Ağaçlandırma Çalışmaları Başladı

2012 yılında Sivas’ta Eğitim Bölgeleri ile (2.,3.,4.,5., Eğitim Bölgesi İlköğretim Okulları) ağaçlandırma çalışmalarını yürüten ÇEKÜD , AKÇED (Sivas Ahlak Kültür ve Çevre Derneği) ve Sivas Belediyesi ilk dikimini 4. Eğitim Bölgesi okullarından Süleyman Demirel İlköğretim Okulu ile yaptı.

Dikim töreninde konuşan ÇEKÜD İl Danışmanı Teyfik YILMAZ, “Sivas’taki 2., 3., 4. ve 5. Eğitim Bölgeleri ile yani Sivas’taki tüm İlköğretim Okulları ile ağaçlandırma çalışmasını yürütmenin mutluluğunu sizlerle paylaşmak istiyorum.” diyerek sözlerine başladı. Eğitim Bölgelerindeki okullara en yakın alanların dikim alanı olarak tespit edildiğini belirten YILMAZ “Böylelikle ulaşımın kolaylıkla sağlanabildiği alanlarda yapılan ağaçlandırma çalışmaları hem katılımcıların gelişmeleri rahatlıkla takip edebilmelerini sağlamakta, hem de bu alana geziler düzenleyebilmelerini, sulama ve bakım çalışmalarına katılabilmelerini sağlayarak farkındalık oluşturma amacımızı gerçekleştirmesine katkıda bulunmaktadır.” dedi.

4. Eğitim Bölgesi okullarını temsilen Süleyman Demirel İlköğretim Okulu’na sertifika takdim eden Teyfik YILMAZ fidan dikimini uygulamalı olarak öğrencilere anlattı. Ardından öğrenciler fidan dikimini gerçekleştirdiler.

 

2014-01-29T19:50:25+00:00Ocak 29th, 2014|2012- 2013 Bir Fidan Borcun Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar