Medya Etik Konseyi’nden AKRA’ya İki Ödül

Anasayfa://Medya Etik Konseyi’nden AKRA’ya İki Ödül

Medya Etik Konseyi’nden AKRA’ya İki Ödül

Medya Etik Konseyi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen 2013 yılı Medya Etik Ödüllerini kazanan gazeteciler belirlendi. 2013 yılı Medya Etik Ödülleri 6 kategori ve 29 dalda toplam 40 gazeteciye verildi. AKRA’nın engellilere yönelik hazırlanan Hayata Renk Katanlar ve çocuklara hitap eden AKRADAŞIM programları medya etik ödülüne layık görüldü. 

Medyada ciddi, seviyeli, ilkeli ve meslek etiğine uygun olarak mesleği icra eden gazetecileri teşvik için düzenlenen 2013 yılı Medya Etik Ödülleri, Medya Etik Konseyi Ödül Kurulu tarafından belirlendi. Bu yıl dördüncüsü yapılan ve geleneksel hale getirilen Medya Etik Ödülleri 2013 yılı içinde Yazılı Basın (Gazete-Dergi), Televizyon, Radyo, Haber Ajansçılığı, Yerel Medya ve İnternet haber sitelerinde yer alan yayınlara verildi. Medya Etik Ödülleri 6 kategori ve 29 dalda (alt başlıkta) toplam 40 gazeteciye verildi.

Medya Etik Konseyi tarafından AKRA FM’den iki program ve yapımcıları/sunucuları medya etik ödülüne layık görüldü.

HAYATA RENK KATANLAR

Hayata Renk Katanlar programını hazırlayan ve sunan Dr. Mustafa Öztürk, “radyo sunucusu etik ödülü” kategorisinde ödüle layık görüldü.

“Hayata Renk Katanlar”, AKRA FM’de yaklaşık 6 yıldır engellilerin sorunlarını gündeme getiren ve çözüm önerileri sunmaya gayret eden bir programdır. Dr. Mustafa Öztürk, engellilerin eğitimi ve istihdamı, engellilerin kanuni hakları, engellilerle iletişim yöntemleri, engellilerin bakımı ve rehabilitasyonu, engellilerin toplumla bütünleşmesinin önündeki sorunlar gündeme getirilip çözüm önerileri uzmanlar ve akademisyenler eşliğinde sunuyor. Hayata tutunan engellilerin başarı hikayelerine de programda yer veriliyor.

Hayata Renk Katanlar programında hem engellilerin kanunlar nezdinde her türlü haklarını bilmelerini sağlanması ve bilincin oluşmasına katkı sağlanması, hem de toplumun geneline engellilerle birlikte yaşamanın önemini anlatması ve bu konuda bir farkındalığın oluşmasına katkı sağlamasıdır.

AKRADAŞIM

AKRADAŞIM, Medya Etik Konseyi tarafından “radyo aile ve çocuk programı” dalında etik ödüle layık görüldü.

AKRADAŞIM, AKRA FM’de yaklaşık 8 yıldır devam eden bir çocuk programıdır. Çocuklarda etik değerlerin oluşması bakımından önemli bir görevi de yerine getirmektedir.

Gülay Erdoğan ve Esma Kocaman’ın hazırladığı programı Betül Yavuz, Muhammed Taha Güleç, Aliye Teker, Enise Yıldız ve Asude Özçini sunmaktadır.

Programda, küçüklerin kendi yaşıtlarına yararlı bilgileri aktarmalarına vesile olunmaktadır. Zira, büyüklerin güzel bilgi ve fikirleri miniklere anlatmasına nazaran, miniklerin kendi akranlarına bu bilgi ve fikirleri aktarması daha etkili olmaktadır.

AKRADAŞIM, birçok kez “en iyi çocuk programı” ödülüne layık görüldü

 

Kaynak : AKRA Fm
Bu haber kamu yararına paylaşılmıştır.

2014-04-30T09:18:11+00:00Nisan 30th, 2014|Cevre Haberleri|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar