Konya Yeşile Boyanıyor

Konya Yeşile Boyanıyor

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) ile Ahlak Kültür ve Çevre Derneği’nin (AKÇED) “Türkiye Yeşile Boyansın” kampanyası çerçevesinde Konya’da organize ettiği fidan dikimi etkinliği 1 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek.

AKÇED Başkanı ve ÇEKÜD İç Anadolu Bölge Temsilcisi organizasyonla ilgili hazırlıklara başladıklarını belirterek, “ ‘Türkiye Yeşile Boyansın’ kampanyasında sıra Konya’ya geldi. Yeşil sevdalısı Konyalılar 1 Aralık’ta ”Konya yeşile boyanıyor” demek istiyoruz vatandaşlarımızı fidan dikmeye davet ediyoruz’ dedi.

Küresel ısınma ve çölleşmeye dikkat çeken Doğan, ”Dünyamızı tehdit eden her iki gerçekle ilgili kamuoyunu bilgilendirirken üzerimizde taşıdığımız emaneti çocuklarımıza daha iyi bir şekilde teslim etmek için bütün halkımızı ‘Konya Yeşile Boyanıyor’ çağrısıyla, ağaç dikme yarışına davet ediyoruz. Fidan dikme kampanyamıza tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, tüccar ve sanayicilerin, eğitimci ve öğrencilerin  destek vermesini bekliyoruz” diye konuştu.

Doğan, ÇEKÜD’ün Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlediği MİNİK ELLERDEN BÜYÜK İŞLER TOHUMDAN FİDANA kampanyası çerçevesinde öğrencilerin yetiştirdiği fidanların da aynı gün toprakla buluşturulacağını, en uzun fidanı yetiştiren öğrencilere çeşitli hediyelerin verileceğini kaydetti.

01 Aralık Pazar günü saat 10.30’da Yeni Sille Yolu Kombassan Villaları Karşısı Eski Cephanelik Mevkisinde yapılacak olan “Konya Yeşile Boyanıyor” etkinliğine, ÇEKÜD – AKÇED – ERDEMLİ GENÇLİK SPOR VE İZCİLİK KULÜBÜ – İRFANDER – ÜSTÜNDER – HALE KUR’AN KURSU – MİMAR SİNAN MİMARLAR MÜHENDİSLER BİRLİĞİ – BETÜL HANIMLAR – TEKSAD ve BEYHEKİM SAĞLIK DERNEKLERİYLE 10 STK’nin temsilci ve gönüllüleri katılacak.

Etkinliğe katılmak isteyenler için Kültürpark Kız Yurdu karşısından saat 10:00’da kalkacak servis araçları hizmet verecek.

Bu arada arzu eden vatandaşlar kampanyaya, cep telefonlarından gönderecekleri mesajla destek verebilecek. Gönüllüler cep hattı hangi operatöre ait olursa olsun “fidan” yazıp, 7630’a SMS gönderebilirler. Kampanya ile bu sene Konya bölgesinde 10 bin fidanın dikilmesi hedefleniyor.

Ali DOĞAN

ÇEKÜD İç Anadolu Bölge Temsilcisi

GSM : +90 505 230 09 13

Mail: alidogan950@hotmail.com

Mail: alidogan42@gmail.com

Web : www.cekud.org.tr Facebook.com/cekud

 

2014-01-25T14:07:43+00:00Ocak 25th, 2014|Minik Ellerden Büyük İşler Projesi|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar