İzmir’liler Fidan Borçlarını Ödüyor

Anasayfa://İzmir’liler Fidan Borçlarını Ödüyor

İzmir’liler Fidan Borçlarını Ödüyor

ÇEKÜD; 2005 yılından beri  Türkiye’nin dört bir tarafında sürdürdüğü ağaçlandırma kampanyalarına 2012 yılında “Bir Fidan Borcun Var” kampanyası ile devam ediyor.

Yılın ikinci etkinliğini Şanlıurfa’dan sonra İzmir’de yapan ÇEKÜD, AKÇEV ve Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile başlattığı kampanya sonucu 2 bin adet fıstık çamı fidanını toprakla buluşturdu.

Çağdaş Eğitim Koleji, Simin Hanımlar Derneği, Asil Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Ali Akter İlköğretim İzci Kulübü, Karşıyaka Engin Hayri İlköğretim öğrencileri, Furkan Kız Kuran Kursu ve çevre dostu İzmir’lilerin yoğun ilgi gösterdiği program 11 Mart 2012 Pazar günü Bayraklı Mevki otoban çıkışı ağaçlandırma alanında gerçekleştirildi.

İzmir’de her yıl periyodik olarak yapılan etkinliklerden üçüncüsü olan programın açılış konuşmasını yapan ÇEKÜD İzmir temsilcisi Av. Selahattin Köse “Çevre sorunları ile mücadelenin en önemli ve ektili yolunun ağaçlandırma ve bilinçlendirme olduğunu, bir insanın çeşitli faaliyetlerinden dolayı tükettiği ağaçları her yıl yeniden dikmesi gerektiğini ifade etti”.

AKÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Velioğlu da yaptığı konuşmada kainattaki her şeyin mükemmel yaratılmış olduğunu, ancak insanoğlunun azgınlığı, israfı ve ihtirası dolayısıyla bu dengeyi bozduğunu, felaketleri adeta kendi eli ile hazırladığını, insanlığın bu tutumundan biran önce vazgeçmesi ve yapılan tahribatı düzeltmenin yollarını araması gerektiğini söyledi.

ÇEKÜD adına konuşan Yönetim Kurulu Başkan Yard. Vural İslam ise ” Biz ÇEKÜD olarak bir taraftan meydana gelmiş olan kirliliğe karşı çalışmalarımızı sürdürürken, diğer taraftan “Tohumdan Fidana” gibi projelerle gençlerimizin, “Sofrada Sıfır Artık” gibi projelerle de toplumun çevre bilincini arttırmaya çalışıyoruz.  Yeryüzünde adil bir tüketim alışkanlığının benimsenmesi için tüm insanlığı farkındalılığa davet ediyoruz” dedi.

Karşıyaka Orman İşletme Şefi Yasin Yaprak’ın dikim tarifinin ardından başlayan fidan dikimi AKÇEV’in katılımcılara yemek ikramı ve Tohum Seti hediyesi ile tamamlandı.

http://www.haberler.com/izmir-liler-fidan-borclarini-oduyor-3452659-haberi/

http://karamurselalpcekud.org/haber/31-izmirliler-fidan-borclarini-oduyor.html

http://akradyo.net/8147602114,60598,8,Izmirliler-fidan-borclarini-oduyor.aspx

http://www.zinde.info/index.php/yazi/6600/

http://www.turkmeclisi.org/?Sayfa=Haberler-Yorumlar&Git=Haber-Goster&Baslik=cekud-izmir-liler-fidan-borcunu-oduyor-&xHbr=1662

http://www.edebaligenclik.com/izmir-liler-fidan-borclarini-oduyor/

http://www.ksk35bucuk.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=1174:izmirliler-fidan-bor%C3%A7lar%C4%B1n%C4%B1-%C3%B6d%C3%BCyor

2014-02-10T18:01:42+00:00Şubat 10th, 2014|Basında ÇEKÜD|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar