İskenderun-Arsuz-Kale Köyünde İzcilik Kampı

Anasayfa://İskenderun-Arsuz-Kale Köyünde İzcilik Kampı

İskenderun-Arsuz-Kale Köyünde İzcilik Kampı

KAŞİFAN GENÇLİK ile ÇEKÜD’ün birlikte organize ettiği 3 günlük izcilik kampına Kaşifan Gençlik izcileri aileleri ile birlikte katıldılar.

Kamp hakkında bilgi veren Kaşifan Gençlik Başkanı Talip YALÇIN, “Doğa harikası bu güzel alanda yapılan İzcilik kampında verilen eğitimler ile gençlerin sosyalleşmelerine, ekip halinde çalışma becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda öğrenme şevki ve keşfetme duygusu ile doğayı ve çevreyi sevmelerine, doğa şartlarına uyum sağlayarak koşullara uygun yaratıcı fikirler ortaya koyabilmeleri ve analitik düşünme becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunuyoruz.” dedi.

ÇEKÜD Hatay İl Danışmanı İsmet GÜMÜŞ ise etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra civardaki çevre sorunlarına temas ederek, kulağı tırmalayan dinamit seslerine, güçlü jeneratörlerle kaçak av yapan TROL’lere ve deniz dibine bırakılan kafeslere dikkat çekti.

Köylülerin eskiden elle balık yakaladıkları bu sahillerde TROL’lerin oltacıları ve teknecileri bitirdiğinden bahseden Gümüş, bu konuda acilen önlem alınması gerektiğini ifade etti.

2014-02-10T17:53:10+00:00Şubat 10th, 2014|Basında ÇEKÜD|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar