Her Şehide Bir Fidan

Her Şehide Bir Fidan

Biltek Eğitim Kurumları desteği ile “Her Şehide Bir Fidan” sloganı ile Çanakkale Gelibolu Tarihi Yarımadası’nda ağaçlandırma yapan ÇEKÜD geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 2500 adet fidanı toprakla buluşturdu.

Programa ÇEKÜD adına Ali Kocadayı, Biltek Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Sıtkı Gündüz, Eceabat Orman İşletme Şefliği Ağaçlandırma Mühendisi Nilgün Kuran, Biltek Koleji öğrencileri, öğretmenleri ve idarecileri katıldılar.

Dikim töreninde bir konuşma yapan Ali Kocadayı, dikim yeri olarak, her bir santimetre karesi şehit kanlarıyla sulanmış olan Çanakkale’nin seçilmiş olmasının çalışmanın önemini artırdığını ifade ederek “dikilen fidanları bu topraklar için seve seve canını feda eden 250 bin vatan evladına ithaf ediyoruz” dedi. Kocadayı konuşmasını çalışmada destekçi kuruluş olan Biltek Eğitim Kurumları ve Ağaçlandırma Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ederek tamamladı.

Eceabat Orman İşletme Şefliği Ağaçlandırma Mühendisi Nilgün Kuran’ın yaptığı fidan dikim tarifinin ardından öğrenciler kendi elleriyle fidanları toprakla buluşturdu.

46 görüntülenme
Eklenme Tarihi:27 Ocak 2014

0 yorum