05.04.2011 Orman Haftası Pendik’te Kutlandı

Orman Haftası; Pendik Kaymakamlığı, Pendik Belediye Başkanlığı ve ÇEKÜD işbirliği ile 21 – 26 Mart tarihleri arasında bir dizi etkinlikle kutlandı.

Etkinlikler kapsamında ilk olarak 23 Mart Çarşamba günü Ballıca Köyü’nde fidan dikim şenliği yapıldı. Yapılan etkinliğe Pendik Kaymakamı Cafer Odabaş, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Atilla İpek, ÇEKÜD Başkanı Süleyman Yorulmaz, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyüp Atasoy ile İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yıldırım Demirci katıldılar. Şiirlerin okunduğu, halk oyunu gösterilerinin sunulduğu programda dikim alanına 1000 adet fıstık çamı fidanı dikildi.

24 Mart Perşembe günü Pendik’te bulunan İlköğretim okullarından Ergenekon İ.Ö.Okulu, Tevfik İleri İ.Ö.Okulu ve Artukbey İ.Ö. Okulu’nda Çevre ve Orman konulu eğitim seminerleri verildi. ÇEKÜD Genel Koordinatörü Çevre Müh. Halil İbrahim Uzun tarafından verilen seminerlerde ağaç sevgisi ve ormanların faydaları üzerinde duruldu.

Orman Haftası etkinliklerinin sonuncusu Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlendi. 25 Mart Cuma günü Pendik’te bulunan tüm ilk ve ortaöğretim kurumlarının katılımı ile yapılan program öncesinde ÇEKÜD’ün İstanbul’da geleneksel hale getirdiği Çevre Yarışmalarında derece alan resim ve fotoğraflar sergilendi. Protokol konuşmalarının ardından, Pendik Kazım Karabekir İ. Ö. Okulu Müdürü Mustafa Arslanoğlu’nun sunduğu çevre ve ormanlar konulu şiirleri izleyicilere duygulu anlar yaşattı. Etkinlik;  ÇEKÜD Eğitim Danışmanı Ali Kocadayı tarafından sunulan Çevre ve Ahlak seminerinin ardından sona erdi.

http://www.pendiknethaber.com/haber.php?haber_id=5671

http://www.baykanhaber.com/detay.asp?id=6661

http://www.marmaraufukhaber.com/2011/04/orman-haftasi-pendikte-kutlandi/

13 görüntülenme
Eklenme Tarihi:10 Şubat 2014

0 yorum