İETT’de Yeni Enerji Dönemi

Anasayfa://İETT’de Yeni Enerji Dönemi

İETT’de Yeni Enerji Dönemi

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin enerji sektöründeki iştiraki olan İstanbul Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ’nin Eyüp’te kurulacak olan CNG istasyon ihalesi sonuçlandı.

Dünyada ulaşım araçlarında kullanımı hızla artan CNG, Türkiye’de de son yıllarda şehir içi toplu taşıma araçlarında yaygınlaşıyor. İETT tarafından yapılan ihaleyi ise Naturelgaz şirketi kazandı. Şirketten yapılan ilk açıklamada, İstanbul’da CNG ile çalışan 230 adet halk otobüsü olduğu ve İstanbul Enerji tarafından ilki gerçekleştirilen söz konusu ihale neticesinde bu sayının artmasının beklendiği kaydedildi. Kazanılan ihale ile İstanbul’da toplu taşımada yeni bir dönemin başladığı belirtildi.

Açıklamada, Naturelgaz CNG ile değişecek yeni dönemde, İstanbul İETT’ye bağlı halk otobüslerinin, İstanbul Otobüs A.Ş bünyesinde CNG ile çalışan otobüslerin, çöp kamyonlarının, CNG ile çalışan taksilerin ve yeni nesil CNG’li araçları tercih eden İstanbulluların gaz alabilecekleri belirtildi. İstanbul Otobüs A.Ş.’nin Alibeyköy’deki garajının hemen yanına 3,5 dönüm arazi üzerine kurulacak ve ilk etapta yıllık 10 milyon m3 satış hacmine ulaşması beklenen istasyonun 2015’in 6. ayında devreye alınacağı vurgulandı.

 

Bu haber kamu yararına paylaşılmıştır.

2015-02-09T10:23:34+00:00Şubat 9th, 2015|Cevre Haberleri|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar