Gerçek Çevreci Olmalıyız

Anasayfa:///Gerçek Çevreci Olmalıyız

Gerçek Çevreci Olmalıyız

İzmir’de düzenlenen ve bu yıl ki konusu Çevre Teknolojileri olan, İzmir Uluslararası Fuarını ziyaretimiz kısa ama verimli geçti.

Gelişen son çevre teknolojileri hakkında bilgi alışverişinde bulunup, çevremize ülkemize nasıl bir katkı sağlarız bunun değerlendirmelerini yapma fırsatımız oldu. İlgi alanımıza giren bu tür fuarları sizlerde en az bizim kadar takip etmelisiniz.

İnsanoğlunun teknolojik gelişimi son yıllarda katlanarak hız kazanmakta. Nasıl ki, insanlık tarihi boyunca kirlettiğimiz çevremizden daha fazla bir kirliliği son 50 yılda gerçekleştirdikse, yine aynı zaman diliminde yaptığımız teknolojik gelişmeleri şimdi 5 – 10 yılda daha fazlasını gerçekleştiriyoruz.

Bizlere fuar alanında gördüğümüz bir manzara ‘Gerçek Çevreci Olmalıyız’ sözünü söyletti. Birkaç firma, reklam broşürlerini öyle sorumsuzca ve verimsizce dağıtmış ki, yerlere öbek öbek saçılmış. Çevre teknolojilerini sergileyen fuara yakışmayan bir manzara. Hem çevreyi korumak için teknolojiler geliştireceksin, hem de yakın çevreni kirleterek gereksiz tüketim yapacaksın.  Bu fuara yakışmadı.

Bizlere katılımından dolayı Denizli temsilcimiz Mehmet İm bey’e, İzmir ASİLDER derneği sektereteri Serhat Dulun bey’e,  İzmir temsilcimiz Selahattin bey ve bizi gece ağırlayan İzmir Yakamoz İzci Derneği Başkanı Suray Duran bey’e teşekkür ederiz.

Vural İslam
ÇEKÜD

cevre

 

 

2014-02-01T14:05:19+00:00Şubat 1st, 2014|Yazar : Vural İslam|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar