Enerji Verimliliğinde Farkındalık Oluşturacaklar CNR’de Buluşuyor

Anasayfa://Enerji Verimliliğinde Farkındalık Oluşturacaklar CNR’de Buluşuyor

Enerji Verimliliğinde Farkındalık Oluşturacaklar CNR’de Buluşuyor

Türkiye’nin 2023 enerji sektörü hedeflerinin gerçekleştirebilmesi için ihtiyaç duyulan kamu, özel sektör, finans kuruluşları ve akademik kurumları bir araya getirecek “CNR ENERGY İSTANBUL-Enerji ve Çevre Teknolojileri Fuar ve Konferansı” 19 Mart 2015 tarihinde başlıyor.

Ak Enerji, Zorlu Enerji, Turkas gibi firmaların üst düzey yöneticilerinin konuşmacı olarak katılım göstereceği fuar ve konferans, 8 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek.

Enerji sektöründe ihtiyaç duyulan kamu, özel sektör, finans kuruluşları ve akademik kurumlarını bir araya getirmek üzere projelendirilen “CNR ENERGY İSTANBUL – Enerji ve Çevre Teknolojileri Fuar ve Konferansı’na” geri sayım başladı. CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık A.Ş. organizasyonuyla yapılacak fuar, 19-21 Mart 2015 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de organize edilecek. Enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı için toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan CNR Energy İstanbul Fuarı ve Konferansı 50’nin üzerinde firmanın katılımı ile gerçekleştirilecek.

En yeni teknoloji ve tasarımlar

Enerji verimliliğinde 2023 yılı planları başında gelen yüzde 20’lik iyileşme hedefi için kamu,  özel sektör ve sivil toplum kuruluşları iş birliği içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. CNR ENERGY İSTANBUL Fuarı, bu hedefin tanıtılmasında en önemli platformlardan biri haline gelme amacıyla düzenlenecek. 8 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek fuar ve konferansta en yeni teknoloji ile donatılmış ürün ve tasarımlar sergilenecek. Ak Enerji, Zorlu Enerji, Turkas gibi firmaların üst düzey yöneticileri de fuar ve konferansta yer alacak. Türkiye’nin en yeni enerji platformu olmayı hedefleyen fuar ve konferansta, enerji verimliliğini içeren tüm konular, politikalar ve stratejiler, uluslararası enerji verimliliği stratejileri, uluslararası enerji alanında araştırma yapan akademisyenler, kurumlar, şirketler ve Türkiye’nin önde gelen isimleri tarafından masaya yatırılacak.

CNR ENERGY İSTANBUL – Enerji ve Çevre Teknolojileri Fuar ve Konferansının açılış konuşmacıları arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Yusuf Yazar, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan yer alacak. Bilim insanları, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcilerinden Makine Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu Başkan Oğuz Türkyılmaz, İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci, ENVERDER Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Muhammed Garip ve TEDAŞ Performans Yönetimi Dairesi Başkanı İrfan Doğan da açılışta yerlerini alacak isimler arasında. Fuarda sektördeki tüm yenilikler ziyaretçiler ile paylaşacak.

2015-03-27T09:23:55+00:00Mart 18th, 2015|Cevre Haberleri|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar