Dikiliagacimvar.com Yılın Proje Ödülüne Layık Görüldü

Anasayfa://Dikiliagacimvar.com Yılın Proje Ödülüne Layık Görüldü

Dikiliagacimvar.com Yılın Proje Ödülüne Layık Görüldü

Zinde Sosyal Gelişim Derneği tarafından  ikinci kez düzenlenen “Büyük Ödül” programında,  Derneğimizin dikiliagacimvar.com internet sayfası “Yılın Projesi Ödülü”nü aldı.

Programda toplumun faydasına projeler üreten, sosyal çalışmalara katılan ve bu alanda başarılı olmuş kişi ve kurumlar ödüllendirildi. “Yılın STK’sı”, “Yılın Gençlik Kulübü”, “Yılın Projesi”, “Yılın Radyo Programcısı” gibi başlıklar altında 9 alanda ödüller takdim edildi.

21 Ocak 2016 Perşembe akşamı Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, farklı illerden dernekler, izciler ve gençlik kulüplerinin yanı sıra akademisyenler katıldı.

Programa katılan, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, “Büyük Ödül” temalı konuşmasında, Müslümanların kardeş olduğunu ve her daim hizmet aşkıyla hareket ederek tüm insanlığa örneklik teşkil etmesi gerektiğini vurguladı.

Altıntaş, “İnsan başıboş yaratılmamıştır, hangimizin daha iyi ve güzel değer üreten bir amel peşinde koştuğumuzu sınamak için yarattığını söylüyor Yüce Rabbimiz. Oysa insanlar, çocukken daha erken, gençken olgunlaşmamış, yaşlıyken ise bizden geçti gibi bahanelerin ardına saklanıyor, peki şimdi değilse ne zaman ? Gerçek Müslüman, iyilik yolunda koşanlardır, bu uğurda mücadele edendir” ifadelerini kullandı.

“İslam’ın değerini bilmiyoruz. Bizler, İslamı bedenlerde yaşarsak, Allah da beldelerimizde yaşatır”diyen Prof. Altıntaş, “İslam’ın sevgi, merhamet, şefkat ve adalet boyutunu tüm dünyaya anlatmalı ve göstermeliyiz. Bugün Allah için ne yaptık sorusunu unutmamalı, şimdi değilse ne zaman deyip Allah yolunda gayret gösterenlerden olmalıyız” açıklamasında bulundu.

Programa katılan sanatçı Dr. Fatih Koca sevilen ilahilerle birlikte yeni eserlerini ilk kez “Büyük Ödül” programı vesilesiyle orada bulunanlara seslendirdi.

Programda verilen ödüller ise şöyle…

İstanbul’da Yılın Derneği : GÜÇLÜDER

İstanbul’da Yılın Gençlik Kulübü: ATİKDER

Anadolu’da Yılın Derneği : İzmir AKÇEV

Anadolu’da Yılın Gençlik Kulübü : Ankara ASİLDER

Yılın Projesi : Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları

Yılın Projesi : ÇEKUD – dikiliagacimvar.com

Sosyal Çalışmalara Katkı Veren Akademisyen Ödülü: Prof. Dr. Fatih Gültekin

Yılın Radyo Programcısı : Prof. Dr. Kemal Çakmaklı

Yılın Fedakarlık Ödülü : Öğretmen Abdullah Kirazlı

 

dikiliagacimvar.com sitemizin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.

 

 

 

 

2016-01-27T18:24:23+00:00Ocak 26th, 2016|ÇEKUD’den Haber Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar