ÇEKÜD ve Gaziosmanpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 5000 Fidan

Anasayfa:///ÇEKÜD ve Gaziosmanpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 5000 Fidan

ÇEKÜD ve Gaziosmanpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 5000 Fidan

ÇEKÜD; gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmak için “Sen Yoksan Kimse Yok” kampanyası kapsamında Kemerburgaz Karayolları Ağaçlandırma Alanı’nda Gaziosmanpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile 5000 fidan dikti.

31 Aralık 2010 Cuma günü gerçekleşen dikim törenine; ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz, Gaziosmanpaşa Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hacıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, yüzlerce öğrenci ve çevre gönüllüsü katıldı.

Dikim töreninde Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hacıoğlu ve ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz birer selamlama konuşması yaptılar.

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hacıoğlu, programın düzenlenmesinde büyük gayret sarf eden başta ÇEKÜD olmak üzere, ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlerine, okul müdürlerine, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür ederken törene gelen öğrencilere verdiği mesajda ” bugün buraya dikeceğiniz fidanlar İstanbul’a nefes aldıracaklar, yarınlarınız da buralara pikniğe geldiğinizde kendi diktiğiniz fidanların gölgesinden ve yeşilliğinden yararlandığınız da bugün yaptığımız etkinlik sizler için çok daha anlamlı olacaktır” dedi.

ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz dikim şenliğini değerlendirirken ağaç dikim etkinliğinin tüm yurdu ve dünyayı dalga dalga sarmasını istediklerini belirtti. “Çevreyi tahrip edenler bu ortamlarda yaşayan hayvanlar ya da başka varlıklar değil, insanlardır. Bu tahribatı ancak hep birlikte daha çok çalışarak bertaraf edebiliriz. Miladi 2010 yılının son gününde böylesine anlamlı bir etkinliğe katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz “dedi.

Törende 5000 adet fıstık çamı toprakla buluşturuldu.

Bu organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emeği bulunan başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri, Gaziosmanpaşa Alparslan İlköğretim Okulu Müdürü Durmuş Tandoğan ve Gaziosmanpaşa İlçemizdeki tüm eğitim-öğretim camiasına gönülden teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

2014-01-24T12:01:45+00:00Ocak 24th, 2014|2010-2011 Sen Yoksan Kimse Yok|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar