ÇEKUD Pendik’te

Anasayfa://ÇEKUD Pendik’te

ÇEKUD Pendik’te

11.03.2016 tarihinde Pendik’te ÇEVDER (Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği) organizasyonu ve ÇEKUD (Çevre Kuruluşları ve Dayanışma Derneği) işbirliğiyle Halil Kaya Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilere yönelik “Doğal Hazinemiz Ormanlarımız” adlı bir seminer düzenlendi. ÇEKUD Anadolu Yakası Bölge Danışmanı Ali Kocadayı sunumuyla gerçekleşen seminerde başta orman yangınları olmak üzere ormanlarımızla ilgili birçok başlığa değinildi.

“Ormanlarımız Doğal Hazinemizdir” vurgusu yapılarak ormanlarımızın faydalarının anlatılmasıyla  başlayan programda Halil Kaya Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle ormanlarımıza dair  bazı istatistiki bilgiler paylaşıldı. Sunumda “Bir yerde görülen orman yangınının meydana getirdiği olumsuzlukları o ülke ya da bölgeyle sınırlamak mümkün değildir. Çünkü ormanlar, Dünya’nın ortak malıdır ve dünya ekosistemi ve iklim sistemi için de çok önemli bir yere sahip­tir.”diyen. Kocadayı “Orman yangınlarının %93’ünün insan eliyle çıktığı”nı hatırlattı ve insan faktörünün orman üzerindeki olumsuz etkisini örneklerle açıkladı.

Seminer, Halil Kaya Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İlyas Bekgöz’ün, ÇEVDER ve ÇEKUD yetkililerine teşekkür konuşmasıyla tamamlandı.

 

2016-03-15T13:32:12+00:00Mart 15th, 2016|ÇEKUD’den Haber Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar