Aksaray’da Tohumlar Fidana, Fidanlar Ağaca Durdu

Anasayfa:///Aksaray’da Tohumlar Fidana, Fidanlar Ağaca Durdu

Aksaray’da Tohumlar Fidana, Fidanlar Ağaca Durdu

ÇEKÜD, Aksaray Ahlak Kültür ve Çevre Derneği AKÇED işbirliği ile ‘Bir Fidan Borcun Var’ kampanyası kapsamında Doğantarla İlköğretim Okulu ve Aksaray Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi bahçelerinde ağaçlandırma çalışması yaptı ve Tohumdan Fidana projesine dört bin öğrenciyi dahil etti.

Fidanlar Ağaca…

Doğantarla İlköğretim Okulu bahçesinde öğrenciler, öğretmenler ve idarecilerinde katılımı ile gerçekleştirilen ağaçlandırma töreninde okul müdürü Mustafa İÇTİN bir konuşma yaptı. İçtin konuşmasında; “yıllar evvel burada bir fidan bile dikecek alan yokken, bilinçsiz tüketim neticesinde şu an ağaç kalmadığını görüyoruz. Biz burayı çorak devraldık ama yeşil teslim edebilmek için tüm gücümüzle çalışacağız”. dedi.

Aksaray Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi bahçesinde yapılan dikim töreninde okul müdürü Dilek Demirkan birçok alanda öncü oldukları gibi okul çevresinin yeşillendirilmesi konusunda da okullarının öncü olduğunu vurgulayarak dikim çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Aksaray Ahlak Kültür ve Çevre Derneği – AKÇED Başkanı Ali Özlük, AKÇED’in çevreye olan duyarlılığını anlatarak bunu tüm halka yayma gayreti içinde olduklarını, ağaçlandırma çalışmasında görülen öğrencilerin bu coşkusunun kendilerini sevindirdiğini belirtti.

ÇEKÜD adına bir konuşma yapan ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vural İslam, “çevre tüm insanlığın ortak kullanın alanıdır. Allah’ın (cc) bize emanetidir. Çevre sorunlarının temel nedeni aşırı ve bilinçsiz tüketimdir ve meydana gelen hasar sadece buna sebep olanları değil tüm insanlığı etkilemektedir. ÇEKÜD, ilk olarak meydana gelen zararın bertarafı önlemek için çalışmalar yaparken geniş dönemde farkındalığını arttırarak dengeli bir yaşam tarzını benimsetmenin gayreti içindedir.” dedi.

Tohumlar Fidana…

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ÇEKÜD ve AKÇED Dernekleri tarafından imzalana ortak protokol çerçevesinde başlatılan Tohumdan Fidana Projesi bir hafta içinde 24 farklı okulda 4 bin öğrenciye ulaştı.

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ÇEKÜD ve Aksaray Kültür Çevre Gençlik Spor Kulübü (AKÇED) arasında “Tohumdan Fidana” projesi işbirliği protokolü 19 Mart 2012 günü imzanmış, imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Lütfiye DENERİ, ÇEKÜD Aksaray İl Temsilcisi Hasan URAL, AKÇED Başkanı Ali ÖZLÜK, dernek üyeleri Erdal DARILMAZ ve Hikmet OKŞAŞ katılmıştı.

2014-01-27T10:23:38+00:00Ocak 27th, 2014|2012- 2013 Bir Fidan Borcun Var|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar