‘Türkiye Yeşile Boyansın’ Heyecanı Konya’da Yaşandı

‘Türkiye Yeşile Boyansın’ Heyecanı Konya’da Yaşandı,

5.000 Fidan Toprakla Buluştu.

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) ile Ahlak Kültür ve Çevre Derneği’nin (AKÇED) “Türkiye Yeşile Boyansın” kampanyası çerçevesinde Konya’da organize ettiği fidan dikimi etkinliği 1 Aralık Pazar günü gerçekleştirildi.

Yeni Sille Yolu, Eski Cephanelik mevkiinde gerçekleştirilen dikim etkinliğine ÇEKÜD – AKÇED – Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, İRFANDER, ÜSTÜNDER – Hale Kur’an Kursu, Mimar Sinan Mimarlar Mühendisler Birliği, Betül Hanımlar, TEKSAD ve Beyhekim Sağlık Derneği ile bazı STK’ların temsilci ve gönüllüleri katıldı. Etkinlikte Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla il genelinde düzenlenen ‘Minik Ellerden Büyük İşler Tohumdan Fidana’ kampanyasında yetişen fidanlar toprakla buluşturuldu. 

AKÇED Başkanı ve ÇEKÜD İç Anadolu Bölge Temsilcisi Ali DOĞAN ‘Türkiye Yeşile Boyansın’ kampanyasında sıranın Konya’ya gelmesinden duyduğu memnuniyeti, ‘’ Yeşil sevdalısı Konyalılar  bu güzel günde bizleri yalnız bırakmadı. ÇEKÜD, ülke genelinde ağaçlandırma ve bilinçlendirme çalışmalarına tüm hızıyla devam edecek’’ sözleriyle dile getirdi.

Bu arada hemen hatırlatalım, çalışmalarımıza destek olmak isteyen gönüllü vatandaşlar, faturalı cep telefonu hatlarından “fidan” yazıp, 7630’a SMS gönderebilirler. Kampanya sonucu bu yıl Konya bölgesinde 10 bin fidanın dikilmesi hedefleniyor.

Dikim videosunu http://www.youtube.com/watch?v=7pUEEH0EUCM linkten izleyebilirsiniz.