Ormanlarda Kontroller Yılbaşında Arttırıldı

İstanbul Orman Bölge Müdürlüğünce yılbaşı için kaçak ağaç kesimine karşı alınan önlemler basın mensuplarına anlatıldı.

Yaklaşan yılbaşı öncesi yılbaşı ağacı ihtiyaçlarını kanunsuz yollardan temin etmek isteyen ve kaçak kesim yapanlara karşı önlemler arttırıldı.

İstanbul Orman Bölge Müdürü Zekeriya Mere konu ile ilgili olarak Orman ve ağaç sevgisinin artırılması ve çevre bilincinin geliştirilmesi için “Ağaç Kesme Fidan Dik” sloganıyla, İstanbul’da hareketli noktalara stant kurularak fidan dağıtımı yapılacağını söyledi.

Mere ağaç kesmenin cezasının 3 aydan 5 yıla kadar değiştiğini ve adli para cezasının verildiğini ifade ederek koruma ekiplerimizin denetimlerini sıklaştırdıklarını İstanbul ilinde 83 adet koruma ekibinin sürekli denetimde olduğunu söyledi.

Ormanlarımıza zarar verebilecek her türlü olumsuzluğu da ücretsiz ALO 177 no’lu orman yangını ihbar hattına bildirmelerini isteyen Mere, İstanbullulara sevdikleriyle beraber yeni yılda esenlikler diledi.

Açıklamaların ardından basın mensuplarıyla, kaçak fidan kesmeye teşebbüs eden vatandaş ve orman koruma timlerinin canlandırdığı mizansen karelerin çekimi yapıldı.

Kaynak : İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü

Bu haber kamu yararına paylaşılmıştır.