Sizden Gelenler

Merhaba,

Size bu e-mektubu Samsun’un Kavak ilçesinden yazıyorum. Kavak İlçesinde Yaşar Doğu Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde Türk dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Öncelikle zamanınızı aldığım için sizlerden özür dilerim.

Meslek hayatımıza renk katma ve kişisel gelişimime katkıda bulunmak için Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümüne başladım. “ÇEVRE SORUNLARI VE POTİKALARI” adlı bir dersten vize sınavına çalışmak için ders kitabını okudukça hem kendimden hem de öğretmenliğimden utandım. Ne kadar da cahilmişiz çevre konusunda… Evet, bazı maddelerin çevreye zarar verdiğini biliyordum ama bu kadarı hiç aklıma gelmemişti.Bir pilin bir yağ atığının çevreye bu kadar zarar verdiğini hi. Tahmin edememiştim.

Şimdi sizden ricam,ben bu hatamı telafi etmek istiyoru.Görev yaptığım okulda,ilçede milleti bilgilendirmek için bir şeyler yapmak istiyorum.En azından öğrencilerin bilgilenmesi için “geri dönüşüm,bazı atıkların toplanması gibi (pil atığı)” bir şeyler yapmak istiyorum..Ya da en basitinden bir sergi,bir çevre sergisi..Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.

 

 Niyazi ALTUN

Yaşar Doğu ÇPAL Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

Kavak/SAMSUN     

0505 645 50 34