İki Kurum Ve İki STK Yeşil Kahramanmaraş İçin Elele Verdi

ÇEKÜD’ün MEB’le işbirliği yaparak yurt genelinde ilk ve ortaokullarda uyguladığı “Minik Ellerden Büyük İşler; Tohumdan Fidana” projesinin Kahramanmaraş’ta hayat bulması için protokol imzalandı.

Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen törende, Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, Orman Bölge Müdürlüğü temsilcisi İsmet Yılmaz, ÇEKÜD Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Pak ve Merdan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz işbirliği protokolüne imza koydu.

Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan törende yaptığı konuşmada, ortaklaşa yürütülecek olan projenin öğrencilerin çevre bilinci kazanmaları açısından önemli olduğuna vurgu yaparak, projenin ilk etapta şehir merkezinde bulunan ortaokullarda uygulanacağını söyledi.

Kahramanmaraş ÇEKÜD İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Pak da, ÇEKÜD’ün sosyal sorumluluk projelerinden olan Minik Ellerden Büyük İşler: Tohumdan Fidanaprojesinin  Kahramanmaraş şehir merkezinde bulunan 114 ilk ve ortaokulda uygulaması için planlama yaptıklarını,  6 aylık  dönemlerde toplam 4 dönemde, yani 2 yılda 37 bin öğrenciye ulaşacaklarını kaydetti.  Pak, proje sonunda en iyi fidan yetiştiren öğrenci, en güzel hatıra defteri tutan öğrenci ve en fazla tohum çimlendiren okul gibi değişik kategorilerde yarışmalar düzenleneceğini de söyledi. Öğrencilerin yetiştireceği fidanlar Orman Bölge Müdürlüğü tarafından tahsis edilecek bir alanda toprakla buluşturulacak.

Konuşmaların ardından uygulama yapılacak ortaokulların Fen ve Teknoloji öğretmenleriyle Çevre kulüpleri sorumlu öğretmenlerine Mehmet Pak tarafından tanıtım ve bilgilendirme semineri verildi.