Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD), Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi Müdürlüğü ve Kaşifan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği arasında yapılan  Minik Ellerden Büyük İşler: Tohumdan Fidana Projesi Protokolü kapsamında yapılacak eğitimlerde görev alacak gönüllü eğiticilerin eğitim Hatay Gençlik Merkezi’nde yapıldı.

İlkokul ve ortaokullarda uygulanacak projede yer alacak gönüllü eğiticiler İhsan Ağca, Bekir Erdal, Emine İnal, Emre İshakoğlu ve Kemal Alış’a proje hakkında seminer verildi.

ÇEKÜD Güney Anadolu Bölge Temsilcisi İsmet Gümüş tarafından ÇEKÜD hakkında yapılan sunumun ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Şube Müdürü ve ÇEKÜD Danışmanı Hüseyin Balaban Hatay’ın çevre sorunları ve çözümleri hakkında bilgi verdi. Daha sonra kürsüye gelen ÇEKÜD Hayat İl Temsilcisi Recep Aydöner ise ormancılık faaliyetleri ve orman yetiştiriciliği konularında eğiticilere doyurucu bilgiler aktardı.

Seminerin sonunda bir konuşma yapan Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Bayraktar da “Milli ve manevi değerlerimize bağlı gençler yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu çalışma ile çevremizin korunmasına duyarlı, orman ve fidan sevgisine sahip gençler yetiştirmeyi arzu ediyoruz. Desteklerinden dolayı ÇEKÜD’e teşekkür ediyoruz.” dedi.

Eğitime katılan Gençlik Merkezi Liderleri İhsan Ağca, Bekir Erdal, Emine İnal, Emre İshakoğlu ve Kemal Alış seminerin faydalı olduğunu belirterek ÇEKÜD’e teşekkür ettiler.