“Gıda İsrafı” Konulu Kompozisyon Ve Resim Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

1999 yılında çeşitli meslek gruplarından oluşan Çevre Gönüllüleri tarafından kurulan ve çevreye duyarlı bir kamuoyu oluşturmaya çalışan Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD), 15 Bölge, 81 İl, 8 Yurtdışı temsilcisi ve binlerce gönüllüsü ile kamu yararına çalışan dernek statüsünde hizmet veren bir sivil toplum kuruluşudur.

ÇEKUD, başta ağaçlandırma olmak üzere, çevre ve doğayla ilgili konferans, sempozyum ve yarışmalar ile çevre bilincini artırma, çevre ahlakını geliştirme, çevre sorunlarına kalıcı çözümler üretme gayreti içerisinde bir dizi proje yürütmektedir. Vizyonumuz, bu tür etkinlikleri yurt çapında çözüm ortağı olduğumuz Kamu, Özel Sektör Kuruluşları ve STK’lar ile birlikte gerçekleştirmektir.

ÇEKUD’un önemli projelerinden “Sofrada Sıfır Artık Projesi” israfı önlemeye yönelik sosyal sorumluluk projelerinden birisidir. Bu projeyle sağlıklı beslenme, kaynak israfı, aşırı tüketim, çevre sağlığı ve sosyal sorumluluklarımız konusunda toplumsal bir farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır.

30 Mart 2015 – 31 Mayıs 2015 tarihleri arasında ÇEKUD, Altıeylül Belediyesi ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 28 ortaokul 14 lise olmak üzere toplamda 42 okulda yürütülen “Sofrada Sıfır Artık Projesi” kapsamında Ödüllü “Gıda İsrafı” Konulu Kompozisyon Ve Resim Yarışması düzenlenmiş olup sonuçlar aşağıdaki gibidir:

Kompozisyon Yarışması Sonuçları:

  1. “Çöp”, Meryem İLHAN Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi, 11/D
  2. “İsrafa Yer Yok”, Çisil Beste DUYGULU, Balıkesir Ticaret Odası Anadolu Lisesi, 9/D
  3. “Çöpe Giden Her Ekmek Aç Bir İnsan Demektir”, Gaye ÇITAK, Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi, 10/C

Resim Yarışması Sonuçları:

  1. Seren ANAÇOĞLU, Mehmetçik Ortaokulu, 6/İ
  2. Sevgi Tuana AFŞAR, Mehmetçik Ortaokulu, 7/D
  3. Boran İLERİ, Mehmetçik Ortaokulu, 6/D

Her iki kategorinin birincileri 500,00 TL, ikincileri 350,00 TL ve üçüncüleri de 150,00 TL para ödülü kazanmışlardır.

15 Ekim 2015 Perşembe günü saat 10.00’da Valilik binası içinde bulunan Mustafa Necati Bey Toplantı Salonu’nda yapılan Yarışmanın ödül törenine Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇELİK, Şube Müdürü Ercüment KUTLU, Mehmetçik Ortaokulu Müdürü Yahya EROĞLU, Bahçelievler Anadolu Lisesi Müdürü Mansur BACANAK, Gazi Osman Paşa Lisesi Nüdür Yardımcısı Kemal SOYDAN, Altıeylül Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü İsmail BERBER, ÇEKUD İl Temsilcisi Çetin AKKİRMAN ile ödül kazanan öğrenci ve velileri katılmışlardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.