Fidanlar, Kırıkkale Topraklarında Kök Salacak

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD ) ile Kırıkkale Ahlak Kültür Derneği’nin işbirliği ile Osmangazi Mahallesi ormanlık alanında ağaçlandırma çalışması yapıldı.

ÇEKÜD gönülleri, Kırıkkale Ahlak Kültür Derneği üyeleri ve Kırıkkale Fen Lisesi öğrencileriyle velilerin katıldığı dikim töreninde, ÇEKÜD Kırıkkale Temsilcisi Atilla DULKADİR, ‘’Ülke genelinde ÇEKÜD’ün gerçekleştirdiği faaliyetlerden söz etti. DULKADİR, ’’Bugün sizlerin katılımı ile 500 adet sedir, 200 adet Akasya ve 200 adet dişbudak fidanlarını toprakla buluşturacağız.  Bu çalışmada bize destek olan Orman işletme Müdürlüğünden ağaçlandırma şefi Cengiz İnce,  Mühimmat Fabrikası müdürü Sait Altıntaş, Kırıkkale AKÇED yönetiminden İlhan Kartal ile bizleri yalnız bırakmayan mahalle sakinlerine, gönüllülerimize teşekkür ederiz’’ dedi. 

2013 yılı içerisinde Kırıkkale’de gerçekleştirilen etkinliklerde 5450 fidanı toprakla buluşturduklarını kaydeden DULKADİR, ’’Önümüzdeki sene sizlerin destekleri ile ilimizde daha fazla fidanın toprakla buluşması için desteklerinizi bekliyoruz’’ mesajı verdi. Tören dikimlerle son buldu.