Çevreci Öğrenciler Ödüllerine Kavuştu

Ödül törenine öğrenciler velileri ve öğretmenleri ile birlikte katılarak, dereceye girip girmediklerini öğrenmek için sabırsızlıkla beklediler. Bu dakikalar öğrenciler için çok heyecan dolu anlardı.

Çevre yarışması ödül töreni İstiklal Marşı’yla başlandı. Ardından ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz bir konuşma yaptı.

-Yarışmaya katılan eserlerin sahipleri ile bir arada olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyduğunu, çocuklarımızın ilköğretim üçüncü sınıftan itibaren iştirak edebildikleri çevre yarışmasında gelen eserlerin güzelliği, resim fotoğraf ve hikayelerin seviyesi gerçekten gurur verici olduğunu paylaştı. Ayrıca, Çevre ile alakalı bir etkinlik vesilesi ile burada olduklarını belirterek;

Neden yaprak istiyoruz?

Yaprak;

Yesilin simgesi,

Baharin müjdecisi,

Agaçlarin örtüsü,

Yakici günesin perdesi,

Küresel isinmanin freni,

Çorak toprağın bereketi,

Yagmurun hasretlisi,

Kuslarin arkadasi,

Gelecegimizin yatirimi,

Medeniyetin ölçüsüdür.

Çocuklarımıza bırakabileceğimiz en güzel mirastır.

Çocuklarımıza yapraksız bir dünya bırakmak istemiyoruz.

Sözlerine, son verirken çok değerli çevre dostlarına, medya mensuplarına, STK temsilcilerine, emeği geçen herkese  tekrar teşekkür etti.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa Altınsoy söz alarak, yarışmanın önemini vurguladı.

Yarışmaya önemli katkılar da bulunan Bianchi İstanbul bölge müdür yardımcısı Aytemur Uzun’a ve İgdaş danışmanı Murat Büyükçe’ye plaket takdiminde bulunuldu.

İstanbul genelinde yüzlerce okuldan ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin katıldığı yarışmada; resim hikâye ve fotoğraf dallarında farklı okullardan 121 öğrencinin eserleri tek tek gösterilerek, salonda isimleri okundu.

Ardından Erdil Koloji çocuk korosu, katılımcılara güzel ve coşkulu şarkılar dinletti.  Salonda heyecan giderek artmakta ve sabırsızlıkla yarışmada dereceye giren eserlerin açıklanması bekleniyordu.

Sunucu Yekta Tok, yarışma üç kategoride dereceye giren eserlerin isimlerinin bulunduğu zarfları jüri heyet üyelerinden istedi.

Herkesin huzurunda zarflar tek tek açılarak sonuçlar açıklandı. Ardından önce yarışmada kategorilerinde üçüncü olanlara Casio Saat, ikinciler Bianchi Bisiklet ve daha sonrasında da  birincilere taşınabilir bilgisayar hediyeleri teslim edildi.

Öğrencilerimiz bu güzel anları aileleri ve öğretmenleri ile birlikte paylaştıktan sonra sergi salonunun açılışı yapıldı. Sergide eserlerini gören öğrenciler, eserlerinin yanında fotoğraflar çekmeyi ihmal etmediler…

Program kapanışına müteakip topluca ikram salonuna geçilerek, ağızlarını tatlandırdılar…