ÇEKÜD’ün Fidan Seferberliği Başakşehir’de

ÇEKÜD’ün ülke genelinde yürüttüğü ”Minik Ellerden Büyük İşler: Tohumdan Fidana”  projesi bu kez  İstanbul Başakşehir ‘de  de uygulanacak.

ÇEKÜD yönetimi projede  işbirliği yapacağı kurumlara ziyarette bulundu.  Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş’a yapılan ziyarette Dikbaş projenin Başakşehir’de yaşayan çocuklar için son derece yararlı olacağını belirterek, destek vereceklerini belirtti.

Ziyaretlerin ikinci durağı Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baltacı’nın makamı oldu.  Baltacı, Başakşehir’de bulunan okulların 3 ve 4. sınıflarının projede yer alacağını belirterek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak projenin uygulanması konusunda her zaman destek vereceklerini vurguladı.

Ziyaretlerin son durağı ise Başakşehir Kaymakamlığı oldu. Kaymakam Fatih Kocabaş, işbirliğinden dolayı ÇEKÜD’e teşekkür ederek, “Bu proje ile çocuklarımız kuru bir tohumdan canlı bir fidanın yetiştirmesini  öğrenecekler. Dahası  zamana karşı  sabrı, çevreye karşı  sorumluluğu yaşayarak tecrübe edecekler”  dedi.

Başakşehir’de yapılan ziyaretlere ÇEKÜD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dikici ,  ÇEKÜD Genel Sekreteri Cengiz Kömürcü, ÇEKÜD Başakşehir Temsilcisi Yılmaz Avcı  ve Kaynak Geliştirme Müdürü  Ömer Erdoğan katıldı.