ÇEKUD ve Albaraka Doğa Kulübü’nden 4 İlde Fidan Dikim Etkinliği

ÇEKUD (Çevre Kuruluşları Dayanşma Derneği) Albaraka Türk Katılım Bankası işbirliği ile  dört ilde ağaçladırma çalışmaları yapıldı.

Hatay Konya Gaziantep ve K. Maraş illerinde her ilde 2000 fidan olmak üzere  8000 fidan dikildi.

24 Mart günü ÇEKUD gönüllüleri ve Albaraka Türk Katılım Bankası çalışanları ile birlikte ağaçlandırma sahalarında ağaç dikim programı gerçekleştirildi.

Kahramanmaraşta yapılan etkinlikte ÇEKUD Bölge Danışmanı İsmet GÜMÜŞ “Hatay Konya Gaziantep ve K. Maraş illerinde eş zamanlı olarak bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Ağaçlandırma etkinliklerinde kolaylık gösteren Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü ve Konya Orman Bölge Müdürlüğüne, çevre dostu Albaraka Türk Katılım bankası ve çalışanlarına teşekkür ederek Orman Genel Müdürlüğünün başlattığı ağaçlandırma seferberliği dolayısı ile bizde burada adeta Mehmetçiklerimiz gibi vatan için rahatımızı bozarak fidan dikimini vatan müdafaası olarak görüyoruz.” dedi

Albaraka Türk Katılım Bankası Kahramanmaraş Şube Müdürü Mahmut DEMİRSÖZ “ Albaraka Türk katılım Bankasının Doğa kulübü olarak doğayı seviyoruz. Ve burada bulunmaktan çok mutluyuz emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi

Etkinlik fidan dikiminin nasıl yapılacağının tarifi anlatıldıktan sonra fidanlar toprakla buluşturulduktan sonra sona erdi.