Lokman Hekim Hastaneleri ile protokol imzalayan ÇEKÜD, ’’Her Bebeğe Bir Fidan’’ kampanyası başlattı.

Sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen proje ile Lokman Hekim Hastaneleri’nde dünyaya gelen her bebek için bir fidan dikilecek ve anne-babalara günün anısına fidan sertifikası verilecek.

Doğum yapan annelere çiçek getiren yakınlarının da fidan dikmeye teşvik edilmesini amaçlayan projenin  ilk adımı Lokman Hekim Sincan Hastanesi’nde atıldı. Başhekim Yardımcısı Dr. Kemal Kartal ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği personeli, Sincan Hastanesi’nde doğum yapan Şahika Kayhan ve Nilay Kapucu isimli iki anneyi odalarında ziyaret ederek sembolik fidan ve fidan kartı hediye etti.

İsme özel uygulama

Proje kapsamında, bir yıl boyunca Lokman Hekim Hastanelerinde doğacak  bebekler için iki bin fidanın dikilmesi hedefleniyor.

Kampanya ile hasta ziyaretine gelen vatandaşlar hastalara çiçek, yiyecek-içecek gibi ürünleri getirmek yerine, ÇEKÜD’e yapacakları bağış karşılığı Lokman Hekim Hastaneleri vasıtasıyla temin edecekleri  fidan kartlarını hediye edebilecekler. Fidan kartlarının üzerinde hastaların ismi yer alacak. Bu yolla bağışlanan fidanlar ÇEKÜD tarafından hastanın ismine özel dikilecek. ÇEKÜD, arzu edildiğinde fidanların dikim yeri ve zamanı hakkında vatandaşları bilgilendirilecek.

Lokman Hekim Hastaneleri Genel Müdürü İrfan Güvendi projeyle ilgili yaptığı açıklamada, sağlık hizmetlerinin yanısıra sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem verdiklerini belirterek, ‘’Her Bebeğe Bir Fidan’’ kampanyası ile artık Lokman Hekim’de dünyaya gelen tüm bebeklerin dikili bir ağacı olacağını kaydetti.